Wiadomości

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 19 kwietnia 2018    |    Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

Wiadomości

Dwuletnia kadencja Młodzieżowej Rady Miasta dobiega końca. Przygotowywane są wybory do Rady  II kadencji. 

Miejska Komisja Wyborcza, powołana na potrzeby tych wyborów zdecydowała się przedłużyć termin przyjmowania kandydatur do 11 maja.

Kandydować mogą osoby w wieku od 14 do 19 lat, które zamieszkują na terenie miasta Kraśnik lub są zameldowani na pobyt czasowy.

W skład Rady wejdzie 20 osób. Kandydaci na radnych powinni posiadać poparcie co najmniej 30 osób uprawnionych do głosowania (czyli mieszkańców Kraśnika w wieku 14-19 lat.

W wyborach, które odbywać się będą w dniach 28 maja – 5 czerwca  każdy głosujący będzie mógł oddać głos na 1 do 3 kandydatów.

Na terenie miasta będzie kilka lokali wyborczych, każdego dnia będzie można zagłosować w jednym z nich.

Będą to :

28 maja  -Publiczne Gimnazjum Nr 1, ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 1

29 maja -Centrum Kultury i Promocji, al. Niepodległości 44

30 maja -Miejska Biblioteka Publiczna, Filia Nr 2, ul. Piaskowa 20

4 czerwca -Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Urzędowska 10

5 czerwca -Urząd Miasta Kraśnik, ul. Lubelska 84

Młodzieżowa Rada Miasta będzie mogła opiniować projekty uchwał Rady Miasta Kraśnik dotyczące istotnych dla młodzieży spraw. Będzie miała też możliwość inicjowania działań dotyczących życia młodych ludzi w mieście oraz inspirowania i koordynowania inicjatyw podejmowanych przez młodych ludzi. 

Zgoda na kandydowanie na Radnego 

Zgoda rodzica na kandydoawanie 

Wykaz osób popierających kandydata 

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych 

Oświadczenie o miejscu zamieszkania 

 

plakat MRMmaly

 

korty 2018

Pracownicy MOSiR Kraśnik, przy wydatnej pomocy wolontariuszy, w rekordowym tempie przygotowali do sezonu korty tenisowe. Miłośnicy gry na czerwonej mączce będą mogli rozegrać pierwszy mecz już 20 kwietnia 2018 r. Bilety i karnety można nabyć w kasie MOSiR od 19 kwietnia. W tym sezonie wprowadzono szereg zmian zarówno w cenniku, jak i regulaminie korzystania z kortów. Wydlużony został czas funkcjonowania kortów i będa one czynne codziennie w godzinach od 6.00 do 21.00. Każdy z grających musi posiadać ważny karnet. Wprowadzono również mozliwość rezerwacji kortu nr 3 na określoną godzinę.  

Cennik:

1. imienny karnet sezonowy - 120,00 zł,
2. imienny karnet sezonowy rodzinny (max 2 osoby w najbliższym pokrewieństwie, tzn. mąż, żona, dzieci) - 180,00 zł,
3. bilet jednorazowy - 10,00 zł/godzina (dotyczy tylko kortu nr 3),
4. rezerwacja kortu dla posiadaczy karnetów i biletów - na określony dzień i określoną godzinę (co najmniej z 24 godzinnym wyprzedzeniem i dotyczy tylko kortu nr 3) - 5,00 zł/godzina.

Kasa MOSiR jest czynna od poniedziałku do piatku w godzinach od 6.00 do 21.00, natomiast w soboty, niedziele, święta w godzinach od 10.00 do 18.00. W sezonie letnim kasa będzie czynna od 10.00 do 18.00.

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem Kortów Tenisowych pdf

 

Przy wykorzystaniu sprzętu mechanicznego jezdnie są już zamiatane z piasku, który pozostał przy krawężnikach po zimie.

Podobnie jak w zeszłym roku w ramach porozumienia podpisanego z powiatem miasto zajmuje się także sprzątaniem dróg na terenie miasta, za utrzymanie których odpowiada Zarząd Dróg Powiatowych.

Zamiatarki i ekipy sprzątające wyruszyły na kraśnickie ulice na początku kwietnia, gdy prognozy pogody wskazywały, że wiosenna aura z pewnością się już utrzyma. W ostatnim tygodniu jeździły na przykład po ulicach: Kwiatkowskiego, Al. Niepodległości, Narutowicza, Kościuszki. Sukcesywnie będą one czyścić kolejne drogi, które przedtem były posypywane piaskiem po opadach śniegu.

Apelujemy przy tej okazji do wszystkich kierowców o zachowywanie szczególnej ostrożności. Zamiatarki wyjeżdżają na trasy przeważnie wieczorami i w nocy, żeby powodować jak najmniej utrudnień w ruchu. 

W ramach pozimowego sprzątania ulic w pierwszej kolejności sprzątane będą ciągi ulic w centrum dzielnicy fabrycznej i starej, a następnie prace porządkowe skupią się na pozostałych rejonach Kraśnika. Zgodnie z umową prace związane z pozimowym oczyszczaniem ulic powinny zakończyć się do 30 kwietnia. W tym roku wykonuje je firma FLOReco. Jednocześnie bieżącym sprzątaniem terenów zielonych zajmują się w obu dzielnicach ekipy Czystego Miasta.

W ramach utrzymywania czystości w mieście zakupiono też 40 nowych koszy na śmieci, które stanęły na miejskich przystankach autobusowych. Niestety już obserwujemy pozostawianie na tych koszach niedopałków papierosów, do czego te kosze nie są przystosowane z prostego powodu. Przystanki są miejscami publicznymi, na których obowiązuje zakaz palenia i spożywania alkoholu. Straż Miejska została wyczulona na łamanie przepisów w tym zakresie i obejmie przystanki autobusowe szczególnym nadzorem. 

sprzatanie1

 

sprzatanie2

sprzatanie3

sprzatanie4

Zapraszamy na Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta Kraśnik. Turniej odbędzie się 21 kwietnia w hali sportowej Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kraśniku, ul. ks. Popiełuszki 1. Rywalizacja będzie odbywać się w dwóch kategoriach wiekowych. Od godziny 11:00 zaprezentują się pary w wieku 6-9 lat, a od godziny 13:00 w wieku 10-13 lat.

turniej3 plakat 2018

Zapraszamy do udziału w  II Ogólnopolskim Rodzinnym Festiwalu Tenisa Stołowego o Puchar Ministra Sportu i Turystyki.

Zawody odbędą się w niedzielę 22 kwietnia w hali PSP nr 2 w Kraśniku przy ulicy Urzędowskiej 10. Uroczyste otwarcie zaplanowano na godzinę 9:30, rozgrywki turniejowe odbędą się w godzinach 10:00 - 14:45.

W zawodach mogą wziąć udział rodziny składające się z rodzica lub babci/dziadka i dziecka. Rozgrywki prowadzone będą w dwóch kategoriach wiekowych: dziecięcej - do lat 13 oraz młodzieżowej - od 14 do 17 lat. Równolegle z rywalizacją rodzin przeprowadzony będzie indywidualny turniej dla wszystkich chętnych.

Zgłoszenia przyjmowane są do piątku za pośrednictwem poczty elektronicznej: artek.domanski@wp.pl. Zadanie realizowane jest dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Plakat Rodzinny Festiwal MSiT 2018

Zapraszamy na największą zabawę w rytmach disco polo w Kraśniku!

Już 19 maja kraśnicki amfiteatr wypełni się gwiazdami muzyki disco polo. Specjalnie dla nas swoje największe przeboje wykonają: AKCENT & ZENON MARTYNIUK, SKANER, EXTRA MOCNI, ME GUSTAR i LILI.

Bilety do nabycia w sekretariacie CKiP oraz kasie kina "Metalowiec" od wtorku 10 kwietnia 2018 r.

Cennik biletów:

młodzież szkolna - 15 zł

przedsprzedaż - 20 zł

w dzień koncertu - 25 zł

 

gala disco polo krasnik 2018

Właśnie rozpoczyna się realizacja kolejnej dużej inwestycji na terenach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kraśniku. Zakres prac obejmuje m.in. kompleksową przebudowę placu zabaw, remont nawierzchni skateparku, remont płyty betonowej pod lodowisko zewnętrzne i park street workout, budowę parku street workout, budowę siłowni zewnętrznej, renowację zniszczonych powierzchni trawiastych oraz nowe nasadzenia zieleni. Projekt obejmuje także wykonanie ściany przeznaczonej dla twórców graffiti, a także band potrzebnych do utworzenia lodowiska w okresie zimowym (lodowsko z bandami już funkcjonowało tej zimy). 

Prace będą prowadzone w terminie od 9 kwietnia do 24 maja 2018 r. i zostały zaplanowane w ten sposób, żeby wykonawca mógł wejść na plac budowy w możliwie najwcześniejszym terminie i wykonał wszelkie prace jeszcze przed właściwym sezonem letnim. Wymagało to zsynchronizowania poszczególnych etapów realizacji tej inwestycji, tak aby wszystkie prace przygotowawcze zostały wykonane w okresie zimowym i to się doskonale udało. 

Remont płyty pod lodowisko oraz montaż urządzeń parku street workout i siłowni zewnętrznej nie będzie stanowił problemu dla mieszkańców. Trochę gorzej wygląda sytuacji ze skateparkiem i placem zabaw. W czasie prowadzenia prac będzie to plac budowy i nie będzie możliwości korzystania z urządzeń.

Przepraszamy za czasowe utrudnienia wprowadzone wyłącznie w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników. Zachęcamy do korzystania z innych miejskich obiektów rekreacyjnych, które już zostały przygotowane do sezonu. Mamy też dobrą wiadomość - wykonawca robót zapewnił, że jeszcze przed tegorocznym Dniem Dziecka cały, nowoczesny obiekt zostanie oddany ponownie do użytku.

Największe zmiany przejdzie plac zabaw, który zostanie kompletnie przebudowany. Pojawią się nowe atrakcje dla najmłodszych: różnorodne huśtawki, zjeżdżalnie, w tym linowa, trampoliny, zestawy zabawowe. Prawdziwą furorę zrobi zapewne nowoczesna piaskownica - fabryka piachu.  Oprócz nowych urządzeń dla dzieci pojawią się również i to w dużej ilości ławki dla rodziców i opiekunów. Nie zabraknie stołów piknikowych czy stojaków na rowery. Atrakcją staną się zapewne leżaki miejskie. Całości inwestycji dopełnią nasadzenia bylin, krzewów i drzew, tak aby powstało unikatowe miejsce wypoczynku dla całych rodzin.

plan placu zabaw

  obrazek ikonaPlan nowego placu zabaw

 

kolaz2

  obrazek ikonaWizualizacja urządzeń na zmodernizowanym placu zabaw

 

Tytuł projektu: Remont nawierzchni Skateparku, utworzenie parku do Street Workout'u i siłowni zewnętrznej oraz sprawnościowego placu zabaw na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kraśniku.

Koszt ogólny projektu: 1 869 526, 00 zł

Dofinansowanie MSiT:  479 000, 00 zł

 

W kwietniu, miesiącu pamięci o Katyniu, w całej Polsce organizowane są uroczystości mające na celu uczczenie 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 8. rocznicy Tragedii Smoleńskiej. Zapraszamy do udziału w kraśnickich uroczystościach, które odbędą się 8 kwietnia.

W intencji ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz ofiar Tragedii Smoleńskiej zostanie odprawiona uroczysta msza święta w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kraśniku. Msza, z udziałem władz miasta i powiatu, kombatantów, pocztów sztandarowych oraz orkiestry OSP Kraśnik, rozpocznie się o godzinie 12. Dalsze uroczystości odbędą się na placu przykościelnym, a rozpocznie je okolicznościowe przemówienie Burmistrza Miasta Kraśnik Mirosława Włodarczyka. Delegacje władz miasta, powiatu, kraśnickich szkół oraz kombatantów złożą wiązanki kwiatów pod Tablicami Katyńskimi. Uroczystość zakończy Marsz Żałobny Chopina oraz wojskowy sygnał „Śpij kolego” w wykonaniu orkiestry OSP Kraśnik.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do oddania hołdu ofiarom Zbrodni Katyńskiej, wszystkim pomordowanym przez NKWD na mocy decyzji naczelnych władz Związku Sowieckiego z 5 marca 1940 roku oraz ofiarom Tragedii Smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku.

 

Katy Smolensk 2018

W kwietniu odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta II kadencji. Do rady kandydować mogą osoby w wieku od 14 do 19 lat, które zamieszkują na terenie miasta Kraśnik lub są zameldowani na pobyt czasowy.

W skład Rady wejdzie 20 osób, wybranych w wyborach, które odbędą się pod koniec kwietnia. Kandydaci na radnych powinni posiadać poparcie co najmniej 30 osób uprawnionych do głosowania. Do głosowania w wyborach uprawnieni są mieszkańcy w wieku 14-19 lat. Każdy będzie mógł oddać głos na 1 do 3 kandydatów.

Kandydaci na radnych stosowne dokumenty mogą składać w Miejskiej Komisji Wyborczej (Urząd Miasta Kraśnik, pokój 317) w dniach 3-13 kwietnia. Następnie, po ogłoszeniu zarejestrowanych kandydatów będzie czas na kampanię wyborczą.

Wybory odbywać się będą w dniach 23-27 kwietnia. Na terenie miasta będzie kilka lokali wyborczych, każdego dnia będzie można zagłosować w jednym z nich.

Lokale wyborcze:

-Urząd Miasta Kraśnik, ul. Lubelska 84

-Centrum Kultury i Promocji, al. Niepodległości 44

-Publiczne Gimnazjum Nr 1, ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 1

-Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Urzędowska 10

-Miejska Biblioteka Publiczna, Filia Nr 2, ul. Piaskowa 20

Młodzieżowa Rada Miasta będzie mogła opiniować projekty uchwał Rady Miasta Kraśnik dotyczące istotnych dla młodzieży spraw. Będzie miała też możliwość inicjowania działań dotyczących życia młodych ludzi w mieście oraz inspirowania i koordynowania inicjatyw podejmowanych przez młodych ludzi. 

Zgoda na kandydowanie

Zgoda rodziców/opiekunów na kandydowanie

Lista osób popierających kandydata

Zgoda na przetwarzanie danych

Oświadczenie o miejscu zamieszkania

 

Plakat MRM

 

 

 

 

Szukacie miejsca na świąteczne zakupy?  Wszystko, co potrzebne na świąteczny stół będzie można znaleźć na „Kraśnickim Kiermaszu Wielkanocnym”. Kiermasz  rozpocznie się już w sobotę 24 marca, na rynku. Będzie można kupić i obejrzeć pisanki, palmy, baranki wielkanocne, serwetki na świąteczne koszyki i inne wyroby związane ze Świętami Wielkanocnymi. Organizatorami kiermaszu są Centrum Kultury i Promocji oraz Miasto Kraśnik.

kiermasz