Wiadomości

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 16 listopada 2018    |    Imieniny obchodzą: Maria, Edmund, Marek

Wiadomości

Podczas Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada uczestnicy obchodów, po mszy świętej w kościele pw. WNMP przemaszerowali ulicami miasta, składając wiązanki kwiatów przy tablicach i pomnikach upamiętniających historyczne wydarzenia.

Główne uroczystości odbyły się na rynku, pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie po przemówieniu burmistrza Mirosława Włodarczyka także złożono kwiaty. Pojawili się przedstawiciele samorządów – Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego i Gminy Kraśnik oraz innych instytucji, przedstawiciele Rady Miasta Kraśnik i partii politycznych a także stowarzyszeń.

Następnie ulicami miasta przebiegła VIII Sztafeta Niepodległości, przy licznym udziale uczniów kraśnickich szkół. Drugą imprezą, która była elementem świętowania „na sportowo” była sztafeta odbywająca się w dzielnicy fabrycznej. Jej uczestnicy pokonali łącznie 100km, w dziesięciu zmianach po 10km.

Uroczysta gala w kraśnickim Centrum Kultury i Promocji, zakończyła obchody Święta Niepodległości. Tegoroczne obchody były ostatnimi z udziałem kończącego kadencję burmistrza Mirosława Włodarczyka. Stały się więc okazją do jego pożegnania z mieszkańcami oraz przekazania najlepszych życzeń dla wybranego w jesiennych wyborach na to stanowisko Wojciecha Wilka. Po części oficjalnej publiczność wysłuchała koncertu „Dźwięki wolności” w wykonaniu Orkiestry Stowarzyszenia Wschód Kultury.

11listopad00

11listopad01

11listopad02

11listopad03

11listopad04

11listopad05

11listopad06

0
0
0
s2smodern

Jak odnieść sukces w biznesie na Lubelszczyźnie? O tym opowiedzą wykładowcy drugiego cyklu bezpłatnych spotkań w ramach programu „Biznes Lubelskie 2018”. W role prelegentów wcielą się praktycy - szefowie firm, którym udało się odnieść sukces na rynku ogólnopolskim oraz dziennikarze TVP i Polsatu, którzy odsłonią tajemnice autoprezentacji. Najbliższe spotkanie w Kraśniku odbędzie się 15 listopada o godz. 16:30 w Zajazd & Restauracja Kmicic (ul. Przemysłowa 24).

Druga odsłona cyklu składa się z 24 spotkań w całym województwie lubelskim i adresowana jest głównie do przedsiębiorców, pracodawców i pracowników mikroprzedsiębiorstw oraz przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu. O tym, jak osiągnąć sukces w biznesie na Lubelszczyźnie i skutecznie promować swoje przedsiębiorstwo, opowie Dominik Polak, wiceprezes Wytwórni Makaronu Domowego POL-MAK S.A.  Z kolei Anna Dąbrowska –dziennikarka TVP 3 Lublin podpowie, jak najlepiej zaprezentować się podczas publicznych wystąpień w biznesie oraz w rozmowie z mediami i przed kamerą.

Na konferencji pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego opowiedzą także o możliwościach atrakcyjnego wsparcia działalności firm, m.in. w zakresie promocji, udziału w targach i misjach zagranicznych, tłumaczeń itp. Wydarzenie zakończy się wspólną kolacją, która będzie okazją do networkingu, czyli wymiany doświadczeń, dyskusji i wzajemnego poznania się uczestników. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc na wydarzeniu jest ograniczona. Rejestracja do udziału odbywa się poprzez formularz na stronie internetowej: http://www.invest.lubelskie.pl/pl/aktualnosc/biznes-lubelskie-2018-bezplatne-spotkania-dla-mikroprzedsiebiorcow.

Spotkania z cyklu „Biznes Lubelskie 2018” organizowane są przez agencję Cumulus PR Sp. z o.o. oraz Grupę ITM na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Biznes Lubelskie 2018 to inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego skierowana do przedsiębiorców, jednostek samorządu terytorialnego i instytucji otoczenia biznesu z Lubelszczyzny. Spotkania o charakterze szkoleniowo-informacyjnym organizowane są we wszystkich powiatach województwa lubelskiego oraz w powiatach grodzkich. W inauguracyjnym cyklu programu, który zakończył się w pierwszym półroczu 2018 r., wzięło udział 1552 przedstawicieli z 1012 firm i instytucji. Wśród prelegentów pierwszego cyklu znaleźli się m.in. wybitni polscy sportowcy, którzy opowiadali o motywacji w biznesie.

 

biznes lub zaproszenieA4 KRASNIK 1511 ogolne 1

_________________________________________________________________________

Więcej informacji: Anna Nieoczym, tel. 509-210-689, e-mail: anna.nieoczym@cumuluspr.pl

0
0
0
s2smodern

Gmina Miasto Kraśnik informuje, że realizacja zadania pn.”Wydanie kalendarza przyrodniczego na rok 2019, przedstawiającego wizualną charakterystykę poszczególnych gatunków drzew” jest dotowana na podstawie umowy nr 33/2018/D/EE z dnia 28.02.2018 r., zawartej z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Kwota dofinansowania obejmuje 50% kosztów kwalifikowanych.

 

Logo WFOSIGW Lublin

 

wfo

0
0
0
s2smodern

Msza za Ojczyznę i uroczystości przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego to elementy oficjalnych uroczystości, które odbędą się w Kraśniku 11 listopada w setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nie zabraknie też mniej oficjalnych form świętowania  - po raz dziewiąty odbędzie się Sztafeta Niepodległości – bieg ulicami miasta. O godzinie 6.00 spod CKiP wystartuje Sztafeta Niepodległości na dystansie 100 km.

Po południu w Sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji odbędzie się Uroczysta Gala Niepodległości.Na zakończenie organizatorzy zapraszają na  okolicznościowy koncert pn. „Dźwięki wolności".

 

Program uroczystości:

6:00 Sztafeta Niepodległości na dystansie 100 km (CKiP)

10:30 Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. WNMP

12:00 Uroczystości pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego – rynek

12:45 Sztafeta Niepodległości - rynek

17:00 Uroczysta gala – sala widowiskowa CKiP al. Niepodległości 44

18:00 Koncert pn. "Dźwięki Wolności"

 

Plakat 11 Listopada

0
0
0
s2smodern

EKOLAND Sp. z o.o. z siedzibą w Kraśniku, ul. Piłsudskiego 14 informuje, że odbiór odpadów przypadajacy w poniedziałek tj. 12 listopada 2018 r. na terenie Miasta Kraśnik zostanie zrealizowany dla zabudowy jednorodzinnej w dniu 8 listopada 2018 r. (czwartek). Odbiór dotyczy ulic: Urzędowska, Długa, Kochanowskiego, Nadstawna, Piaskowa, Przemysłowa, Świerkowa. Przypominamy o udostępnieniu w tym dniu odpadów.

 

Zmiana harmonogramu

0
0
0
s2smodern

Zapraszamy do udziału w symbolicznym biegu, który odbędzie się 11 listopada. Uczestnicy mają do pokonania 2,5 km ulicami miasta. Sztafeta wystartuje około godziny 13:00, po zakończeniu oficjalnych uroczystości spod pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego na rynku.

Organizatorem biegu jest Urząd Miasta Kraśnik, a honorowy patronat objął burmistrz Miasta Kraśnik Mirosław Włodarczyk. 

 

IX sztafeta

trasa

 

Ponadto organizatorzy przygotowali SZTAFETĘ NIEPODLEGŁOŚCI-100 km na 100-lecie Niepodległości. To bieg uliczny na dystansie 10km. Dziesięć dziesięcioosobowych sztafet przebiegnie łącznie dystans 100 km. Każda sztafeta pokona 10 km pętlę w czasie 60 minut. Start nastąpi 11 listopada o godz. 6.00 przy Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku. Więcej szczegółów tutaj:

https://www.facebook.com/events/504290723387314/

 

0
0
0
s2smodern

Najlepsi młodzi sportowcy zostali nagrodzeni przez burmistrza. Stypendia za osiągnięte w 2017 roku wyniki sportowe wręczono 17 października.

Stypendium pierwszego stopnia otrzymali:

 1. Kalinowski Jakub
 2. Jastrzębski Kamil
 3. Wólczyńska Aleksandra

Stypendium drugiego stopnia otrzymali:

 1. Borsuk Łukasz
 2. Czyzio Klaudia
 3. Dwonikiewicz Jakub
 4. Gil Patrycja
 5. Kasperski Patryk
 6. Koshelevych Maksym
 7. Machulak Maja
 8. Mikołajczak Oskar
 9. Nieściór Renata
 10. Siekaczyński Artur
 11. Swintozelski Maksymilian
 12. Szewczyk Zofia
 13. Szymula Jakub
 14. Turkowski Kacper
 15. Wiśniewska Dominika
 16. Wojtaszek Oliwier
 17. Wólczyńska Zuzanna

Stypendium trzeciego stopnia otrzymali:

 1. Borsuk Piotr
 2. Bucoń Paweł
 3. Gajewski Hubert
 4. Krawiec Maciej
 5. Kufel Krzysztof
 6. Kurzyna Aleksandra
 7. Masiak Mateusz
 8. Michalak Jakub
 9. Mikusek Kamil
 10. Ołownia Kacper
 11. Paszkowski Błażej
 12. Polak Klaudia
 13. Rzucidło Jagoda
 14. Siekaczyński Wojciech
 15. Sosnówka Oliwia
 16. Wilk Anna
 17. Wójtowicz Marcin
 18. Wysocka Amelia
 19. Zieliński Rafał

Nagrodzeni trenerzy :

 1. Biały Zbigniew
 2. Kozak Jarosław
 3. Olszówka Marcin
 4. Jakóbczyk Damian
 5. Machul Marcin
 6. Mazurek Grzegorz
 7. Biernacki Mieczysław
 8. Kwietniewski Mariusz

styp sport1

0
0
0
s2smodern

Jak co roku burmistrz nagrodził najzdolniejszych uczniów stypendiami. 16 października wręczono 69 stypendiów za wyniki w nauce, 17 stypendiów za wybitne osiągnięcia oraz 12 nagród za osiągnięcia w dziedzinie artystycznej. Listy gratulacyjne otrzymali także rodzice nagradzanych uczniów.

Stypendia za wyniki w nauce w roku szkolnym 2017/2018

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 :

 1. Młynarczyk Aleksandra
 2. Szwedo Wojciech

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2:

 1. Rajzyngier Bartosz
 2. Sokal Zuzanna
 3. Starobrat Bartosz
 4. Surowiec Gabriela Milena
 5. Wieczorek Jan

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2, klasy dotychczasowego gimnazjum:

 1. Herbet Maksymilian
 2. Placha Bartosz
 3. Śluzarz Zuzanna

Szkoła Podstawowa nr 3:

 1. Siedlarz Bartłomiej
 2. Szczerepa Hanna Emilia
 3. Winnicka Zofia

Publiczna Szkoła Podstawowa nr5:

 1. Chmielewski Jakub Sebastian
 2. Dzięgielewski Dawid
 3. Gazda Kinga
 4. Grabczak Lena
 5. Klimek Ida Dominika
 6. Lachowska Zuzanna
 7. Łukasik Amelia
 8. Prószyńska Anna
 9. Oszust Wiktoria
 10. Rafalik Roksana
 11. Socha Amelia
 12. Sosnówka Milena
 13. Sosnówka Oliwia
 14. Trukan Zuzanna
 15. Wielgus Emilia Zuzanna
 16. Wnuk Kinga

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6:

 1. Albin Jagoda
 2. Bącal Kacper
 3. Bucior Adrianna
 4. Cieślik Gabriel
 5. Dziurda Natalia
 6. Janik Nina Karolina
 7. Kilian Milena Karolina
 8. Michalczewska Maja
 9. Morska Gabriela
 10. Nowak Gabriela Ewa
 11. Patrzylas Jan
 12. Potępa Bianka Agnieszka
 13. Samolej Marcel
 14. Skibniewska Julia
 15. Staniec Kornelia
 16. Staroch Aleksandra
 17. Świąder Julia
 18. Toporowska Magdalena Zofia
 19. Wagner Adrian
 20. Wątorowska Anna
 21. Wesołowska Irena
 22. Wiślińska Oliwia

Publiczne Gimnazjum nr 1:

 1. Ciepła Weronika
 2. Ciepła Wiktoria
 3. Cieślik Dawid
 4. Kowalska Maria
 5. Kudła Wiktoria
 6. Kuś Jakub Andrzej
 7. Małyszek Filip Michał
 8. Matysek Aleksandra
 9. Opoka Wiktor

Społeczna Szkoła Podstawowa:

 1. Bigosińska Otylia
 2. Gerlach Aleksandra Małgorzata
 3. Hofman Pola Anna
 4. Niezgoda Natalia
 5. Plapis Antonina Anna
 6. Szumny Sabastian

Społeczne Gimnazjum:

 1. Jankowska Zofia
 2. Matyjaszczyk Victoria Natalie
 3. Skorupa Martyna

Stypendia za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2017/2018

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 :

 1. Gąbka Kacper
 2. Wojcieszyn Jakub

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2:

 1. Misztal Natalia
 2. Woźniak Maciej

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2, klasy dotychczasowego gimnazjum:

 1. Skrobucha Michał
 2. Szajewski Piotr

Szkoła Podstawowa nr3:

 1. Mazurek Jakub Piotr

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5:

 1. Janowski Dawid Paweł
 2. Kuśmierczyk Natalia
 3. Mulier Bartosz

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6:

 1. Buwaj Mikołaj

Publiczne Gimnajum nr 1:

 1. Czapliński Jakub Paweł

Społeczne Gimnazjum:

 1. Dębicka Patrycja
 2. Gazda Martyna
 3. Machulak Maja Milena
 4. Rak Paweł
 5. Rubaj michalina
 6. Skrzypek Szymon Marek
 7. Strawa Maja

Nagroda za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej:

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5:

 1. Lewandowska Nikola
 2. Mulier Bartosz
 3. Prószyńska Anna
 4. Szwarnowska Barbara

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6:

 1. Przerwa Blanka

Publiczne Gimnazjum nr 1:

 1. Gajewska Zuzanna
 2. Kuś Jakub Andrzej
 3. Kuś Oliwia
 4. Michalczyk Wiktoria
 5. Nitkiewicz Olga

Społeczna Szkoła Podstawowa:

 1. Smaga Antoni Władysław

Społeczne Gimnazjum:

 1. Strawa Maja

styp naukowe1

0
0
0
s2smodern

Kraśnicki Klub Morsów jest gotów do rozpoczęcia sezonu! W ostatnią niedzielę października wielbiciele zimnych kąpieli zapraszają nad zalew w Kraśniku. Niezdecydowanych członkowie klubu będą zachęcać zdrowotnymi korzyściami morsowania. Zapraszamy 28 października o godzinie 14:00!

morsy1

0
0
0
s2smodern

Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń na usuwanie azbestu!

Szanowni Państwo, informujemy o rozpoczęciu II naboru Zgłoszeń lokalizacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest od osób fizycznych w ramach realizacji projektu pn. „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego", współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020.

Nabór Zgłoszeń lokalizacji będzie trwał od dnia 17.10.2018 r. do dnia 30.11.2018 r.

Realizacja projektu obejmować będzie działania związane z demontażem, odbiorem, transportem oraz unieszkodliwieniem odpadów azbestowych.

Wszystkie informacje dotyczące naboru wniosków oraz realizacji ww. projektu można uzyskać we właściwym Urzędzie Gminy/Miasta oraz na stroniehttp://www.azbest.lubelskie.pl

Druki Zgłoszeń lokalizacji oraz Oświadczenia  można pobrać ze strony:http://www.azbest.lubelskie.pl  – Zakładka Usuń azbest – Przewodnik Krok pop kroku.

Jednocześnie informuję, że osoby zakwalifikowane w niniejszym naborze uzyskają wsparcie w roku 2019 po realizacji Zgłoszeń lokalizacji w ramach I naboru. Z uwagi na ważność umów z firmami usuwającymi azbest do końca roku 2019, proces ten będzie przebiegał płynnie, bez opóźnień.

R E G U L A M I N dobrowolnego przystąpienia do Projektu pt. „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego”

Zgłoszenie lokalizacji

Oświadczenie o braku sprzeciwu organu administracji architektoniczno-budowlanej

Oświadczenie

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Bezpieczni bez azbestu - film informacyjny projektu - https://www.youtube.com/watch?v=0ZQ5zsH9zic

BANER azbest 10 2018

0
0
0
s2smodern