Wiadomości

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 19 lutego 2019    |    Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad, Marceli

Podczas Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada uczestnicy obchodów, po mszy świętej w kościele pw. WNMP przemaszerowali ulicami miasta, składając wiązanki kwiatów przy tablicach i pomnikach upamiętniających historyczne wydarzenia.

Główne uroczystości odbyły się na rynku, pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie po przemówieniu burmistrza Mirosława Włodarczyka także złożono kwiaty. Pojawili się przedstawiciele samorządów – Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego i Gminy Kraśnik oraz innych instytucji, przedstawiciele Rady Miasta Kraśnik i partii politycznych a także stowarzyszeń.

Następnie ulicami miasta przebiegła VIII Sztafeta Niepodległości, przy licznym udziale uczniów kraśnickich szkół. Drugą imprezą, która była elementem świętowania „na sportowo” była sztafeta odbywająca się w dzielnicy fabrycznej. Jej uczestnicy pokonali łącznie 100km, w dziesięciu zmianach po 10km.

Uroczysta gala w kraśnickim Centrum Kultury i Promocji, zakończyła obchody Święta Niepodległości. Tegoroczne obchody były ostatnimi z udziałem kończącego kadencję burmistrza Mirosława Włodarczyka. Stały się więc okazją do jego pożegnania z mieszkańcami oraz przekazania najlepszych życzeń dla wybranego w jesiennych wyborach na to stanowisko Wojciecha Wilka. Po części oficjalnej publiczność wysłuchała koncertu „Dźwięki wolności” w wykonaniu Orkiestry Stowarzyszenia Wschód Kultury.

11listopad00

11listopad01

11listopad02

11listopad03

11listopad04

11listopad05

11listopad06

0
0
0
s2smodern