Wiadomości

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 23 maja 2018    |    Imieniny obchodzą: Iwona, Michał, Dezyriusz

Firma Cyclone we wrześniu 2014 roku nabyła od Miasta Kraśnik ponad 2-hektarową działkę z budynkiem po dawnej lakierni na terenie FŁT

 - Kiedy rozpoczynaliśmy prace, trudno było uwierzyć, że może powstać tu nowoczesna fabryka – mówi Andrzej Sochaj. - Teren był zaniedbany, porośnięty krzakami a budynek hali od dawna nieużywany, wymagał generalnego remontu.

Przeprowadzone prace zostały podzielone na 3 najważniejsze etapy : prace budowlane, instalacja linii do obróbki chemicznej, instalacja urządzeń do obróbki mechanicznej. Na początek konieczne było oczyszczenie terenu, remont budynku i wykonanie jego docieplenia i elewacji.

Cała inwestycja warta jest ok. 30 mln zł.

Praca w fabryce ma się odbywać na dwóch poziomach. Będzie to obróbka chemiczna i obróbka ubytkowa. Na początek firma planuje zatrudnić od 10 do 20 osób. Docelowo w Kraśniku ma pracować około 100 osób.

 - To ważny dzień dla rozwoju gospodarki w Kraśniku, a mam nadzieję też że w całym kraju – mówił burmistrz Kraśnika, Mirosław Włodarczyk. – Bardzo dziękuję Andrzejowi Sochajowi, że tu jest i pokazuje, że w Kraśniku panuje dobry klimat dla biznesu. Liczę na to, że obecność tak dużej firmy spowoduje pojawienie się innych, także zagranicznych inwestorów i Kraśnik stanie się ważną częścią Doliny Lotniczej.

Andrzej Sochaj przedstawił ogromne perspektywy, jakie ma przed sobą branża lotnicza. W tym kontekście widzi też duże szanse dla swojej firmy, a potwierdzają to już prowadzone rozmowy biznesowe z dużymi odbiorcami jego produktów.

 - Lokalizacja kolejnej fabryki w Polsce pozwoli nam szybciej i sprawniej realizować zamówienia dla europejskich kontrahentów – podkreślał Andrzej Sochaj.

W uroczystym otwarciu Cyclone Polska uczestniczyli znamienici goście, między innymi ambasador Polski w Kanadzie Marcin Bosacki, wiceminister sportu Jarosław Stawiarski, Bogumiła Tuczyńska, dyrektor finansowy Mieleckiej Strefy Ekonomicznej, burmistrz Kraśnika Mirosław Włodarczyk, starosta kraśnicki Andrzej Maj oraz radni Sejmiku Wojewódzkiego. Pojawili się też zagraniczni kontrahenci firmy Cyclone z Austrii i Szwecji.

Prezes Cyclone Manufacturing deklaruje, że pełną zdolność produkcyjną fabryka w Kraśniku osiągnie po czterech latach. Wtedy spodziewana wartość produkcji ma wynieść 10 milionów dolarów rocznie.

Cyclone jest kanadyjską firmą, która powstała w 1964 r. Produkuje części m.in. dla takich potentatów lotniczych jak Airbus, Boeing, Gulfstream i Lockheed Martin. Do tej pory posiadał cztery nowoczesne fabryki zatrudniające wysoko wykwalifikowaną kadrę pracowniczą. Firma Cyclone jest certyfikowanym dostawcą części do samolotów takich firm jak Lockhead Martin, Saab, Embraer, Bombardier, Airbus, Boeing.

 

 

cyclone1

 

 

cyclone2

 

 

cyclone3

 

cyclone4

 

cyclone5

 

0
0
0
s2smodern