Wiadomości

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 23 maja 2018    |    Imieniny obchodzą: Iwona, Michał, Dezyriusz

Zespół Canion wydał właśnie nową płytę pod intrygującym tytułem Drzewa Głupców. Jest to już drugi longplay zespołu, działającego na polskim rynku muzycznym od 2007 roku. Pierwsza płyta pojawiła się na rynku wiosną 2011 roku pod patronem medialnym Programu 1 Polskiego Radia i została ciepło przyjęta przez miłośników rodzimego rocka. Kolejne lata działalności zespołu, to liczne koncerty i przygotowanie materiału na nowy krążek. Wydanie płyty Drzewa Głupców zostało wsparte finansowo przez Urząd Miasta Kraśnik, co jest zgodne z działaniami promocyjnymi prowadzonymi w tym zakresie.

- Chcemy wspierać rodzimych twórców, oczywiście nie tylko muzyków. Warto zainwestować pieniądze zwłaszcza w młodych ludzi, którzy rozwijają swoje talenty i próbują przebić się do szerszej publiczności. Bez naszej pomocy ich start często byłby niemożliwy. Tak wsparliśmy w ostatnim czasie zespoły Pawkin i Spring Rolls. Ważną sprawą jest również aspekt promocyjny naszego miasta. Na podstawie umów z wykonawcami, herb Kraśnika pojawił się na okładkach płyt, stronach internetowych zespołów oraz w teledyskach. W efekcie końcowym zadowolone są obie strony – wyjaśnia burmistrz Włodarczyk.

Podczas wizyty w Urzędzie Miasta, zespół Canion w pełnym składzie podziękował burmistrzowi za udzielone wsparcie, wręczając na pamiątkę nowy krążek. Lider zespołu Dariusz Koneczny  przedstawił plany zespołu na przyszły rok, związane przede wszystkim z trasą koncertową promująca płytę Drzewa Głupców. Zespół obiecał także szerszy udział w wydarzeniach kulturalnych, które planowane są w Kraśniku w 2017 roku.
Mamy nadzieję, że płyta będzie dużym sukcesem, który pozwoli zespołowi kraśnickich muzyków na dalszy dynamiczny rozwój. Szczerze im tego życzymy.

canionZespół Canion podczas wizyty u burmistrza Mirosława Włodarczyka

canion okladka2

Canion – Drzewa Głupców

słowa Stanisław Wójtowicz

muzyka – Dariusz Koneczny

Patronat medialny – Radio RockTime

Skład zespołu:

Dariusz Koneczny - gitara, wokal

Jerzy Bartoszek - instrumenty klawiszowe

Robert Gałuszkiewicz - gitara basowa

Łukasz Chudzicki - perkusja

Łukasz Zieliński - gitara

 

0
0
0
s2smodern