Wiadomości

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 22 marca 2018    |    Imieniny obchodzą: Bogusław, Katarzyna, Oktawian

Po raz kolejny mieszkańcy wskażą inwestycje do realizacji w 2017 roku.

Akcję przygotowania i realizacji budżetu obywatelskiego w Mieście Kraśnik rozpoczynamy cyklem spotkań.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na spotkania konsultacyjne dotyczące projektu Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok. Podczas spotkań będą poruszane kwestie związane z inwestycjami i remontami, budową ulic i placów zabaw czy infrastruktury sportowej, kwestie czystości w mieście, pielęgnacji i rozwoju terenów zielonych, związane z transportem publicznym itp.

Spotkania odbędą się kolejno :

18 stycznia, godz. 17:00 – Filia nr 2  Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Piaskowa  20

19 stycznia, godz. 17:00 – ZPO nr 1, ul. Kościuszki 23

25 stycznia, godz. 17:00 – Centrum Kultury i Promocji, al. Niepodległości 44

26 stycznia, godz. 17:00 – SP nr 4 ul. Kolejowa 28

27 stycznia, godz. 17:00 – ZPO nr 2, ul. Urzędowska 10

Budżet Obywatelski w Kraśniku  to proces skierowany do wszystkich zameldowanych w Kraśniku mieszkańców, którzy ukończyli 16 lat i posiadają własny pomysł na wydanie pieniędzy lub chcą poprzeć inicjatywę sąsiadów z obszaru swojego zamieszkania. W tym roku mieszkańcy zgłaszają projekty w siedmiu dzielnicach, mając do dyspozycji łącznie 280 tys. zł.

W Budżecie Obywatelskim w 2016 roku zrealizowanych zostało 6 projektów. Najwięcej głosów zebrał projekt budowy siłowni plenerowych na osiedlu „Metalowców” i „Młodych”. Zdobył w Dzielnicy II  poparcie prawie 500 osób. Z kolei w Dzielnicy I mieszkańcy wybrali przeniesienie i przebudowę altanki śmietnikowej przy ul. Popiełuszki 3. W Dzielnicy III zrealizowane były dwa projekty. Najwięcej głosów zebrał projekt Miejskiej OSP na doposażenie jej w sprzęt ratowniczy i szkoleniowy oraz drugi w kolejności poparcia projekt - siłownia plenerowa na osiedlu Piaski. W dzielnicy IV najwięcej głosujących wsparło zakup szafek szkolnych dla ZPO 2. W dzielnicy V sfinansowano modernizację chodnika przy ul. Kolejowej.

 

Budzet obywatelski ogolny 2017

 

Budzet obywatelski spotkania 2017

START         URZĄD MIASTA        RADA MIASTA        GALERIA         VIDEO      WYDARZENIA       KONTAKT         BIP

napis 

TURYSTYCZNY KRAŚNIK   WIRTUALNY SPACER   APLIKACJA MOBILNA   ŻYCIE KRAŚNIKA   FOLDER PROMOCYJNY   HOT SPOTS   ZALEW KRAŚNICKI