Wiadomości

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 21 czerwca 2018    |    Imieniny obchodzą: Alicja, Marta, Alojz

31 stycznia 2017 roku, zgodnie z uchwałą Rady Miasta Kraśnik nr XXVII/199/2016, targowisko przy ulicy Balladyny zakończyło funkcjonowanie. 1 lutego została oddana do użytku nowa hala targowa na Targowisku Miejskim przy ulicy Fabrycznej. W tym samym dniu nastąpiło również przekazanie kluczy do poszczególnych boksów handlowych podmiotom, prowadzącym dotychczasową działalność na starym targowisku. Mamy nadzieję, że w ciągu kilku dni poszczególne stanowiska zostaną uruchomione. Przeniesienie handlu do nowej hali na pewno spowoduje diametralną zmianę warunków handlu zarówno dla sprzedających, jak i kupujących. 16 ogrzewanych boksów handlowych znajduje się w dwóch przestronnych i widnych pasażach, które mogą zostać wykorzystane również do ekspozycji towarów.
Prace budowlane obejmowały także modernizację pobliskiego pawilonu handlowego, gdzie zamontowano drzwi i okna w miejsce rolet, co z pewnością przyczyni się do zwiększenia komfortu użytkowników.

Dodatkowo całe targowisko została powiększone o działki przejęte od FLT o powierzchni 0,1441 ha. Ten teren został utwardzony i przystosowany do potrzeb handlujących. Koszt całej inwestycji wyniósł 770 210 zł.

W tym miejscu warto przypomnieć, że handlujący mają także do dyspozycji 28 stanowisk zadaszonych i 22 stanowiska odkryte, a cały teren jest skanalizowany, ogrodzony oraz oświetlony. Według wszelkich szacunków powierzchnia udostępniona handlującym powinna zaspokoić wszelkie potrzeby w tym zakresie.

Wszystkim użytkownikom zmodernizowanego Targowiska Miejskiego życzymy samych handlowych sukcesów i pełni zadowolenia z działalności prowadzonej w warunkach odpowidających współczesnym potrzebom.

targowisko1

targowisko2

targowisko3 targowisko3a

targowisko4

 

0
0
0
s2smodern