Edukacja

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 18 stycznia 2019    |    Imieniny obchodzą: Piotr, Małgorzata

Edukacja

19 grudnia w przedszkolu odbyły się jasełka pt. „ Dobra nowina” w wykonaniu dzieci z grupy V przygotowane pod kierunkiem pań: Bieńczak, Łygan i Kępa.
Udział wzięli w nich także zaproszeni goście : pani Grażyna Lejwoda-Ćwik - Sekretarz Miasta Kraśnik, pani Krystyna Krotkiewicz – Dyrektor ZPO nr 1 i  pani  Teresa Skorupa – Wicedyrektor ZPO nr1, oraz rodzice uczniów.

Mali aktorzy w pięknych strojach przygotowanych specjalnie do tej inscenizacji, śpiewem odgrywając swoje role złożyli hołd nowonarodzonemu dzieciątku Jezus. Uroku tej uroczystości dodawała nastrojowo udekorowana sala. Jasełka zgromadzonych uczestników wprowadziły w zachwyt, a każdy rodzic z dumą i łezką wzruszenia w oku patrzył  na swoją pociechę.  

Na koniec pani dyrektor  Krystyna Krotkiewicz  i pani Grażyna Lejwoda-Ćwik pogratulowały występu i złożyły serdeczne życzenia świąteczne.

jaselka zpo1a

jaselka pm7b

jaselka pm7c

jaselka pm7d

jaselka pm7e

0
0
0
s2smodern

W ostatnim dniu nauki, przed zimową przerwą świąteczną, klasy I-III Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 spotkały się na „Wspólnym Kolędowaniu”.  Uczniowie z klasy 1a i 1b pod kierunkiem Maryli Bartnik i  Barbary Bronisz przygotowały i zaprezentowały Jasełka, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

Pierwszoklasiści wykazali się niezwykłym talentem aktorskim i scenicznym. Przedstawienie wzbogacił występ  Świetlikowej Gromady. Dzieci  pod kierunkiem Anny Bartnik wykonały układ choreograficzny „ Taniec aniołów”. Po przedstawieniu każda klasa zaśpiewała wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę. Na zakończenie uroczystości  dyrektor  Iwona Margoła podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

tekst: Barbara Bronisz

koledowanie sp2a

koledowanie sp2b

koledowanie sp2c

0
0
0
s2smodern

Z inicjatywy Alicji Dziedzic i Elżbiety Surdackiej z biblioteki szkolnej  oraz Krzysztofie Stec 13 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się po raz drugi kiermasz „Obudź w sobie anioła”. Na wielkim stoisku obok stołówki wolontariusze z Samorządu Uczniowskiego sprzedawali piękne, kolorowe aniołki, oryginalne ozdoby choinkowe, książki, obrazy oraz pyszne ciasta.

Wszystkie produkty zostały ofiarowane przez uczniów „Dwójki”, kwiaciarnię „Casablanca” i panią Monikę Redas. Dzięki hojności uczniów udało się zebrać 1497,80 PLN. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rzecz Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Tego dnia odbyło się też niezapomniane spotkanie. Dzięki pomocy pani Katarzyny Zasadniewskiej gościliśmy założyciela hospicjum o. Filipa Buczyńskiego. Uczniowie starszych klas mieli okazję poznać tego niezwykłego człowieka oraz dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu samego hospicjum. O.Filip zaprezentował także zdjęcia swoich małych podopiecznych, bardzo wzruszająco opowiadał też o ich życiu i marzeniach. Dla każdego była to niezapomniana lekcja pokory, empatii i wrażliwości. Na koniec wszyscy zgromadzeni w małej sali gimnastycznej mogli obejrzeć nostalgiczny i pełen wzruszeń koncert anielski, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tej akcji: organizatorom, pomysłodawcom, artystom, nauczycielom, a przede wszystkim darczyńcom. Dziękujemy w imieniu dzieci z hospicjum za hojność i anielskie serce.

aniol2

aniol1

0
0
0
s2smodern

Zgodnie z tym stwierdzeniem, uczniowie sześciu kraśnickich podstawówek mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań sportowych nie tylko podczas obowiązkowych lekcji wychowania fizycznego,  ale także na  zajęciach sportowych z elementami gimnastyki korekcyjnej. Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka FOX”, działający przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Kraśniku, już po raz drugi pozyskał na w/w zadanie środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki, realizowane w ramach zadania „Sport dla Wszystkich”.

Programem zostało objętych sześć kraśnickich szkół podstawowych, w których na  zajęcia sportowe uczęszcza 255 uczniów w wieku od 7 do 11 lat. Program realizowany jest od lutego  do grudnia 2018r.

Głównym celem programu jest aktywacja sportowa dzieci i młodzieży szkolnej  oraz profilaktyka wad postawy ciała. Pod okiem doświadczonej kadry pedagogicznej prowadzącej zajęcia, uczniowie wdrażani są do regularnej aktywności fizycznej, dostosowanej do ich możliwości psychoruchowych, realizują swoje zainteresowania sportowe oraz zapobiegają powstawaniu wad postawy. Jest to oferta skierowana do uczniów klas I – V szkół podstawowych, którzy nie mają innej możliwości usprawniania się. Cieszy się ona dużym zainteresowaniem uczestników, uczniowie  chętnie z niej korzystają. Realizacja „Kraśnickiego programu kształtowania prawidłowej postawy ciała” – II edycja”, nie byłaby możliwa bez współpracy z Urzędem Miasta Kraśnik oraz z dyrektorami kraśnickich szkół podstawowych. Klub planuje kontynuację programu, także w roku przyszłym.

 

WF1

 

WF2

WF3

0
0
0
s2smodern

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 rozpoczął się trzeci rok akcji „Czytam, bo lubię! Czytam, bo chcę!”, podczas której uczniowie szkoły nawiązują nić przyjaźni z przedszkolakami czytając i przedstawiając im bajki pisarzy obcojęzycznych.

W dniu 28 listopada uczniowie zaprezentowali bajkę „O Jasiu i łodydze fasoli”. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały bajki i podziwiały grę aktorską uczniów.

CZ1

CZ2

0
0
0
s2smodern

8 grudnia 2018 r. odbyły się miejskie zawody 3xR, zorganizowane przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 5, w szkolnej hali sportowej. W konkurencjach przygotowanych przez gospodarzy zmagały się dzieci z klas I-III wszystkich szkół podstawowych oraz zerówek z przedszkoli miejskich. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał I Zastępca Burmistrza Miasta Kraśnik, Piotr Janczarek, który uczestniczył także w rozgrzewce.

W imprezie startowały drużyny 8-osobowe, reprezentujące poszczególne grupy wiekowe (4 dziewczynki + 4 chłopców). Dla każdej z grup przewidziano 4 konkurencje. Jak zawsze rozgrywkom towarzyszyły wielkie emocje. Przedstawiciele każdej placówki chcieli wygrać swoją rywalizację, a pomagała im publiczność na trybunach dopingująca zawodników. Przerwy między konkurencjami sportowymi umilała grupa taneczna dziewcząt, którą przygotowała nauczycielka muzyki Barbara Pastucha.

Po zakończeniu zawodów uczestnicy otrzymali słodkie paczki, które wręczali: Piotr Janczarek, dyrektor PSP 5 Barbara Grasińska-Ciereszko oraz Mikołaj. Potem wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego tańca.

Uczestnicy imprezy byli zadowoleni, mogli spotkać się z rówieśnikami i spróbować swoich sił w dużej imprezie. Oprócz emocji i radości, jakich dostarczyła sportowa rywalizacja odczuwało się także zjednoczenie szkolnych społeczności. Impreza została sfinansowana ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Miasta Kraśnik.

R1

 

R2 

R3

0
0
0
s2smodern

Wizyta świętego Mikołaja w Przedszkolu Miejskim nr 7, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. 6 grudnia nadszedł wreszcie długo oczekiwany moment. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.

Święty Mikołaj nie zawiódł i nie kazał długo na siebie czekać. Dotarł on do nas pomimo braku śniegu na drogach. Ale jak to bywa ze świętymi, nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Od czego są przecież renifery Mikołaja. Przedszkolaki zgromadzone w sali gimnastycznej gorąco powitały Mikołaja i przedstawiły mu część artystyczną, którą dla niego przygotowały pod kierunkiem pań: Magdaleny Kępy i Sylwi Bieńczak. Były piosenki, wierszyki, oraz taniec „Śnieżynek” w wykonaniu dziewczynek z grup V i II.

Potem nastąpił najprzyjemniejszy moment: wręczanie prezentów w grupach i sesja fotograficzna z Mikołajem. Pożegnaliśmy naszego przyjaciela, aż na rok. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku też zasłużymy na prezenty.

mikolaj sp1a

mikolaj sp1b

mikojal sp1c

0
0
0
s2smodern

30 listopada 2018 r. odbyła się cykliczna impreza sportowa dla najmłodszych uczniów. Była to już XIX edycja zawodów 3xR.

Otwarcia dokonała dyrektor szkoły Barbara Grasińska–Ciereszko. W konkurencjach sportowych, przygotowanych i przeprowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego, zmagały się dzieci klas z I-III oraz oddziału zerowego, przy gorącym dopingu pozostałych uczniów i rodziców.

Dla każdej grupy wiekowej przewidziano 5 konkurencji sportowych. Rywalizacja, choć tym razem nie wyłaniano zwycięzców, wzbudziła jednak wiele emocji. W nagrodę uczestnicy zostali obdarowani słodyczami od szkolnej Rady Rodziców, które na zakończenie imprezy wręczali dyrektor Barbara Grasińska-Ciereszko oraz św. Mikołaj.

W przerwach między konkurencjami sportowymi występowała grupa taneczna dziewcząt, prowadzona przez nauczycielkę muzyki Barbarę Pastucha. Radosne buzie uczestników świadczyły o tym, że miło spędzili czas.

3xr1

3xr2

3xr3

0
0
0
s2smodern

3 grudnia hala przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 zapełniła się dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 2, dla których zorganizowano gry i zabawy w formie sportowej.

Przybyłe dzieci zostały przywitane przez dyrektorkę szkoły Barbarę Grasińską-Ciereszko oraz Daniela Szewca, organizatora akcji. Zanim przystąpiono do konkurencji odbyła się rozgrzewka przeprowadzona przez uczennice starszych klasy. Dzieci wzięły udział w dziesięciu konkurencjach. Były to m.in.: bieg z pałeczką sztafetową, przejście przez tunel, przejście przez płotek, bieg z przeskokiem przez pachołek i inne.

Zabawom towarzyszyła świetna atmosfera, gdyż dzieci miały możliwość bawić się z użyciem nowych, atrakcyjnych przyborów i przyrządów w dużym obiekcie sportowym. Na zakończenie wizyty przedszkolaki otrzymały słodkie upominki przygotowane przez radę rodziców szkoły.

3xr

0
0
0
s2smodern

We wtorek, 4 grudnia, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 gościła uczestników Mikołajkowego Turnieju mini siatkówki, czyli dziewczęta z klas IV, V i VI ze szkół podstawowych Kraśnika, Urzędowa i Annopola.

Zawodniczki brały udział w zmaganiach o tytuły i słodkości od Mikołaja. Najliczniejszą reprezentację wystawiła PSP 5, w której siatkarskie tradycje są bardzo silne. Zawodniczki rywalizowały w kategorii „dwójek”, „trójek” i „czwórek”.

Największy sukces odniosły „czwórki” gospodyń, które zajęły dwa pierwsze miejsca, a „dwójki” wywalczyły drugą lokatę. Turniej był doskonałą okazją przetarcia się przed zawodami szkolnymi, które odbędą się 11.12.2018 r. Po małych korektach w składzie poszczególnych zespołów, zajęcie pierwszego miejsca przez "Piątkę" w kolejnych konfrontacjach siatkarskich jest bardzo realne. Drużyny przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego, Witold Błądek i Jerzy Andrzejczuk.

 turniej mikolajki sp5a

 

turniej mikolajki sp5b 

0
0
0
s2smodern