Kultura

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 18 stycznia 2019    |    Imieniny obchodzą: Piotr, Małgorzata

Kultura

Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku zaprasza na wernisaż wystawy prac artystycznych Stefanii Wójcik.  Wydarzenie odbędzie się 14 grudnia o godz. 18:00 w Galerii "Odnowa".

Stefania Wójcik – absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Członek Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków. Pracuje techniką olejną, akwarelami, pastelami i batikiem. Zdobywczyni wielu nagród m.in.: Nagrody Kuratora, Medalu Kuratora, Nagród Burmistrza, Antka Roku, Wyróżnienia Prezesa PSNP.

Według artystki piękno jest subiektywne i polega na zachwycie, harmonii i blasku. Autorka prac inspiracje czerpie od impresjonistów oraz m.in. Chełmońskiego i Wyczółkowskiego.

Po wernisażu prace będzie można oglądać przez miesiąc od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00.

plakatwojcik

0
0
0
s2smodern

Zarząd Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” rozstrzygnął konkurs grantowy „Moje miejsce na Ziemi”.

Jednym z 293 dofinansowanych projektów jest zgłoszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kraśniku pomysł stworzenia kącika czytelniczego "Przy kominku".

Kącik powstał w Oddziale Głównym biblioteki, przy ul. Koszarowej. Przytulną atmosferę stworzono dzięki elektrycznemu kominkowi a wygodna sofa i fotel zapewnią czytelnikom miły odpoczynek.

biblioteka przy kominku 1

biblioteka przy kominku4

0
0
0
s2smodern

Propozycję dla rodziców, którzy nie mają z kim zostawić dziecka, a chcieliby pójść na film do kina przygotowało kraśnickie CKiP. Bezpłatnie dziećmi od lat 4 zajmować będą się animatorzy z grupy P3. W czasie kiedy rodzice będą oglądać film, ich dzieci spędzą kreatywnie czas pod okiem doświadczonych animatorów. Oferta dotyczy seansów filmowych w każdą środę o godz. 19:00 a także zajęć zumby w każdy poniedziałek i środę o godz. 19:00. 

kino opieka

0
0
0
s2smodern

Zapraszamy wszystkich Kraśniczan na Koncert Wiedeński w wykonaniu Narodowej Orkiestry Filharmonii Lwowskiej INSO. Muzycy – Woytek Mrozek (dyrygent), Johann Kruk (skrzypce solo),  Grupa QuattroVoce wraz z Tancerzami Baletu zaprezentują utwory Johanna Starussa.

Wydarzenie odbędzie się 30 grudnia 2018 roku, o godz. 18:00 na sali widowiskowej CKiP. 

Cena biletu: 80zł/os.

koncert wiedenski 2018

0
0
0
s2smodern

Już w najbliższą niedzielę – 9 grudnia Centrum Kultury i Promocji zaprasza na spotkanie ze św. Mikołajem. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13:00 filmem „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”, następnie odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu „Bombka na świąteczną choinkę”, a o 16:30 najmłodsi będą się mogli spotkać ze św. Mikołajem i wziąć udział w świątecznym koncercie przygotowanym przez instruktorów muzycznych CKiP. Dzień zakończy odpalenie iluminacji świetlnych przed budynkiem Centrum Kultury. 

mikolaj 208

0
0
0
s2smodern

Miejska biblioteka zaprasza wszystkie dzieci na zabawę andrzejkową. W Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym przy ul. Koszarowej odbędzie się ona 29 listopada o godzinie 15:30. Natomiast 30 listopada o 16:00 na andrzejkowe wróżby i zabawy zaprasza Filia nr 2 przy ul. Piaskowej.

18andrzejkiodm

18f2andrzejki

0
0
0
s2smodern

Centrum Kultury i Promocji zaprasza na grudniową Bardograjkę. Koncert odbędzie się 1  w galerii "Trójka" w CKiP. Artystą, którego będziemy gościć tym razem jest Jarosław Chojnacki.

 

bardograjka grudzien

0
0
0
s2smodern

Jolanta Dąbrowska Iskra - Urodzona w Bielawie na Dolnym Śląsku.

Ukończyła PlSP w Sędziszowie Małopolskim.Pracowała w Fabryce Firanek

,,Wisan"w Skopaniu, początkowo jako projektant wzorów a po kilku latach jako kierownik Działu Wzornictwa.

Studiowala na Akademi Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru w pracowni projektowej dywanów i tkaniny artystycznej i prof. Mariusza Kowalskiego i prof. Jolanty Rudzkiej Habisiak, oraz w pracowni malarskiej prof. Andrzeja Gieragi.Dotychczas prezentowała swoje prace w Tarnobrzegu i w okolicznych miejscowościach oraz w Łodzi i w Warszawie.

Uczestniczyła w licznych plenerach malarskich. Malarstwo i tkactwo to dziedziny sztuki które stanowiły jednocześnie drogę zawodową autorki i pielęgnowane od lat hobby.Od kilku miesięcy przebywa na emeryturze co sprzyja swobodzie i niezależności, bez których trudno o realizację twórczej pasji.Na obecnej wystawie w tutejszym Domu Kultury prezentowane są prace powstałe w ostatnim okresie , wiele z tych prac prezentowane po raz pierwszy.

Nagrody i plenery.

1987 i 1988- I nagrody - Najlepiej opracowany wzór wyrobów wnetrzowych - COBR w Łodzi

1988- II nagroda w konkursie ogolnokrajowym ..Wzornictwo to nasz atut,, - Centrum Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie

1989 - II nagroda najlepiej opracowany wzór wyrobów wnetrzowych COBR w Łodzi

Uczestnictwo w plenerach : Ożarów, Chobrzany Batorz, Zalecze Wielkie, Zaniemyśl, Koronowo, Zwoleń, Sielpia Wielka, Koprzywnica, Ińsko, Bełczna, Końskie, Solina , Myczalkowine, Stąporków.

Wystawy : Tarnobrzeg kilkakrotnie w TDK oraz w miejscowych bibliotekach, Nowa Dęba, Gorzyce, Pińczów, Chobrzany. Ożarów, Batorz, Zaniemyśl, Zalecze Wielkie Koronowo, Łódź Warszawa, Koprzywnica, Konskie, Zawichost i obecnie w Krasniku.

 

wernisaz iskra

0
0
0
s2smodern

14 października w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku odbędzie się koncert zespołu Olga Boczar Music Essence, promujący najnowszą płytę wokalistki, zatytułowaną „Tęskno mi, tęskno”. Płyta ta jest kompilacją ośmiu utworów utrzymanych w charakterze nu-folkowym. Na albumie znajdują się autorskie utwory Olgi, a też te rdzennie – ludowe, jak np. „To i hola”, czy „Dwa serduszka, cztery oczy” zaaranżowane w nowy, „świeży” sposób. Choć płyta mocno nawiązuje do polskości, nie jest zarezerwowana tylko i wyłącznie dla miłośników polskiego folkloru. Można odnaleźć w niej również subtelne nawiązania do muzyki popowej, niekiedy do klasycznej harmonii jazzowej, czy rytmów muzyki latynoskiej, aczkolwiek wszystko w granicach dobrego, wyrafinowanego smaku.

Olga Boczar –wokalistka, flecistka, autorka tekstów i kompozycji – urodziła się w Krośnie, gdzie ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. i Społeczną Szkołę Muzyczną II st. w klasie fletu poprzecznego. Jest absolwentką Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalu oraz Policealnego Studium Jazzu w Warszawie również w klasie wokalu. W 2017r. uzyskała stopień doktora sztuki na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie. W 2012 r. stworzyła swój autorski projekt o nazwie „Olga Boczar Music Essence”. Jej debiutancki album „Little Inspirations” był nominowany do prestiżowej nagrody Fryderyki 2016 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.

W skład zespołu Olga Boczar Music Essence wchodzą wybitni polscy muzycy jazzowi:

Olga Boczar – wokal, flet poprzeczny,

Jan Smoczyński – fortepian, akordeon,

Andrzej Gondek – gitara elektryczna,,

Wojciech Pulcyn – kontrabas,

Krzysztof Dziedzic – instrumenty perkusyjne.

Mają oni na koncie współpracę m.in. z: Urszulą Dudziak, Kayah, Anną Marią Jopek, Bobbym Mc Ferrinem, Richardem Boną, Terencem Blanchardem, Marią Schneider, Michałem Urbaniakiem, Randy Breckerem, Nigelem Kennedy’m, Włodkiem Pawlikiem, Andrzejem Jagodzińskim, czy Marysią Sadowską.

Koncert zespołu Olgi Boczar jest częścią projektu koncertowego Polski Jazz 360°, którego organizatorem jest Fundacja Polski Jazz. Polski Jazz 360° to projekt propagujący muzykę jazzową, odkrywający szerokie spektrum jej możliwości. W instytucjach kultury w całej Polsce zobaczymy i usłyszymy wszystko to, co najbardziej aktualne w polskiej muzyce spod znaku jazzu, wielokulturowe muzyczne projekty i nieoczekiwane muzyczne połączenia.

Projekt Fundacji Polski Jazz stanowi pomost między tradycją a współczesnością, łączy współczesne brzmienie młodych muzyków z dorobkiem artystów o już ugruntowanej pozycji. Zapewnia to wysoki i oryginalny poziom koncertów. Chcemy pokazać pełne spektrum zjawiska, jakim jest jazz w Polsce. Każdy znajdzie w programie coś, w czym będzie chciał uczestniczyć – powiedział Piotr Matla, dyrektor artystyczny projektu Polski Jazz 360°.

Projekt Polski Jazz 360° został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

1410 olgaboczar plakat krasnik

0
0
0
s2smodern

Z radością i dumą informujemy, że do bogatej kolekcji trofeów Fantan dodał w ubiegłą sobotę złoto i srebro Mistrzostw Polski! Zawody rozegrano w Radomiu w formule Open, tancerzy standardowych oraz latynoamerykańskich dzieląc na trzy kategorie wiekowe: dorosłych (powyżej 15 lat), młodzież (do 15 lat) i dzieci (do 12 lat).

Dorosły Fantan wywalczył tytuł Wicemistrza Polski w tańcach standardowych, ustępując jedynie białostockiemu Kadrylowi. Fantan Junior, jedyna formacja dziecięca w tańcach standardowych, w oczach jurorów bez żadnych wątpliwości zasłużył na tytuł Mistrza Polski. Świeżo upieczeni Wicemistrzowie Polski będą reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Świata na Węgrzech w listopadzie i na Mistrzostwach Europy w Niemczech na przełomie zimy i wiosny.

radom25

radom15

radom32

0
0
0
s2smodern