Kultura

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 26 marca 2019    |    Imieniny obchodzą: Teodor, Emanuela, Larysa

Kultura

Miejska Biblioteka Publiczna zachęca uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie edukacyjnym i plastycznym "Niezłomni". Konkurs jest poświęcony dziejom podziemia antykomunistycznego i biografiom Żołnierzy Wyklętych. Szczegóły w regulaminie.

Regulamin konkursu

Pytania do konkursu

19niezlomni plakat

0
0
0
s2smodern

25 lutego 2019 Salonik Literacki z Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej świętował trzecią rocznicę powstania. W rocznicowym spotkaniu oprócz stałego grona osób spotykających się w saloniku uczestniczyła dyrektor Ewa Kapusta. Uczestnicy obejrzeli prezentację pana Kamila Wydry pt. "Czy książki i biblioteki przetrwają próbę czasu", oraz prezentacja pana Krzysztofa Pulikowskiego podsumowującą działalności Saloniku.

Na zakończenie był przepyszny tort z trzema fajerwerkami.

salonik literacki1

 

salonik literacki2

 

salonik literacki3

0
0
0
s2smodern

Pierwsza w nowym roku, a czterdziesta trzecia w historii cyklu Bardograjka już wkrótce. 23 lutego w kameralnej Galerii Trójka wystąpi Marcin Skrzypczak. Pochodzący ze Starogardu Gdańskiego pieśniarz, kompozytor, gitarzysta i autor tekstów był już przed laty bohaterem Bardograjki, ale wtedy scenę dzielił z przyjaciółmi po piórze i gitarze: Łukaszem Majewskim i Jackiem Kadisem. Tym razem wieczór należeć będzie tylko do niego.

Marcin efektownie gra i bardzo dobrze śpiewa. Jak pisze Jan Kondrak, „głos jego jest łatwo rozpoznawalny, masywny, gęsty, szerokopasmowy, z lekkim skrzypieniem na konturze (…) i o mocy tuningowanego harleya”. W swoim repertuarze bard z Pomorza posiada wiersze współczesnych poetów, m. in. Ewy Lipskiej, Adama Ochwanowskiego, Janusza Stanisława Pasierba, Zbigniewa Joachimiaka, a także własne, z wrażliwością i kompetencjami filologa pisane teksty. Jego debiutancki album pt. „Zmyślony” Mirosław Czyżykiewicz nazwał płytą odważną i bezkompromisową. W branży śpiewających poetów, mimo młodego wieku, Marcin Skrzypczak od początku uznawany jest za twórcę wyjątkowo dojrzałego. 
O sobie mówi, że jest profesjonalnym amatorem. Sam nauczył się grać na gitarze, nigdy też nie pobierał lekcji śpiewu. Studia humanistyczne zaś nie jego zdaniem potrzebne, by umieć odczuć i zrozumieć wiersz. Jest na scenie całym sobą, całym swoim życiem. Gdy zaczyna grać i śpiewać, istnieje tylko tu i teraz. 
CKiP jak zawsze radzi, by nie polegać na cudzych, nawet tak znakomitych opiniach i Marcina usłyszeć na własne uszy, a także na własne oczy zobaczyć. 

Zapraszamy najserdeczniej 23 lutego (sobota) o godzinie 18.00. Wstęp wolny!

bardograjka 43

 

0
0
0
s2smodern

Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku zaprasza na wernisaż wystawy prac artystycznych Stefanii Wójcik.  Wydarzenie odbędzie się 14 grudnia o godz. 18:00 w Galerii "Odnowa".

Stefania Wójcik – absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Członek Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków. Pracuje techniką olejną, akwarelami, pastelami i batikiem. Zdobywczyni wielu nagród m.in.: Nagrody Kuratora, Medalu Kuratora, Nagród Burmistrza, Antka Roku, Wyróżnienia Prezesa PSNP.

Według artystki piękno jest subiektywne i polega na zachwycie, harmonii i blasku. Autorka prac inspiracje czerpie od impresjonistów oraz m.in. Chełmońskiego i Wyczółkowskiego.

Po wernisażu prace będzie można oglądać przez miesiąc od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00.

plakatwojcik

0
0
0
s2smodern

Zarząd Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” rozstrzygnął konkurs grantowy „Moje miejsce na Ziemi”.

Jednym z 293 dofinansowanych projektów jest zgłoszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kraśniku pomysł stworzenia kącika czytelniczego "Przy kominku".

Kącik powstał w Oddziale Głównym biblioteki, przy ul. Koszarowej. Przytulną atmosferę stworzono dzięki elektrycznemu kominkowi a wygodna sofa i fotel zapewnią czytelnikom miły odpoczynek.

biblioteka przy kominku 1

biblioteka przy kominku4

0
0
0
s2smodern

Propozycję dla rodziców, którzy nie mają z kim zostawić dziecka, a chcieliby pójść na film do kina przygotowało kraśnickie CKiP. Bezpłatnie dziećmi od lat 4 zajmować będą się animatorzy z grupy P3. W czasie kiedy rodzice będą oglądać film, ich dzieci spędzą kreatywnie czas pod okiem doświadczonych animatorów. Oferta dotyczy seansów filmowych w każdą środę o godz. 19:00 a także zajęć zumby w każdy poniedziałek i środę o godz. 19:00. 

kino opieka

0
0
0
s2smodern

Zapraszamy wszystkich Kraśniczan na Koncert Wiedeński w wykonaniu Narodowej Orkiestry Filharmonii Lwowskiej INSO. Muzycy – Woytek Mrozek (dyrygent), Johann Kruk (skrzypce solo),  Grupa QuattroVoce wraz z Tancerzami Baletu zaprezentują utwory Johanna Starussa.

Wydarzenie odbędzie się 30 grudnia 2018 roku, o godz. 18:00 na sali widowiskowej CKiP. 

Cena biletu: 80zł/os.

koncert wiedenski 2018

0
0
0
s2smodern

Już w najbliższą niedzielę – 9 grudnia Centrum Kultury i Promocji zaprasza na spotkanie ze św. Mikołajem. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13:00 filmem „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”, następnie odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu „Bombka na świąteczną choinkę”, a o 16:30 najmłodsi będą się mogli spotkać ze św. Mikołajem i wziąć udział w świątecznym koncercie przygotowanym przez instruktorów muzycznych CKiP. Dzień zakończy odpalenie iluminacji świetlnych przed budynkiem Centrum Kultury. 

mikolaj 208

0
0
0
s2smodern

Miejska biblioteka zaprasza wszystkie dzieci na zabawę andrzejkową. W Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym przy ul. Koszarowej odbędzie się ona 29 listopada o godzinie 15:30. Natomiast 30 listopada o 16:00 na andrzejkowe wróżby i zabawy zaprasza Filia nr 2 przy ul. Piaskowej.

18andrzejkiodm

18f2andrzejki

0
0
0
s2smodern

Centrum Kultury i Promocji zaprasza na grudniową Bardograjkę. Koncert odbędzie się 1  w galerii "Trójka" w CKiP. Artystą, którego będziemy gościć tym razem jest Jarosław Chojnacki.

 

bardograjka grudzien

0
0
0
s2smodern