Kultura

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 23 lutego 2018    |    Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian

Kultura

lfb plakat krasnik

Przed Państwem giganci piosenki poetyckiej: niespotykana potęga głosów połączona z wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekst. Piszą i komponują przeważnie sami – pozwalają im na to wszechstronne talenty, gruntowne wykształcenie i czuło-krytyczne spojrzenie na świat. Tworzą, grają i śpiewają od 1999 roku, solo i wespół w zespół, zdobywając rozliczne laury na najważniejszych festiwalach piosenki artystycznej, występując w charakterze gwiazd na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Olsztyńskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy poezję”, koncertując w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie i Londynie. Stanowią oryginalną formację estradową, sposobem pracy przypominającą Piwnicę pod Baranami, proponującą własne rozumienie rozrywki. Czerpią z folkloru Kresów, muzyki klasycznej, ambitnych nurtów rocka i popu.

W Kraśniku Federacja wystąpi w całej krasie; Jan Kondrak, Marek Andrzejewski, Piotr Selim, Jola Sip, Tomasz Deutryk, Krzysztof Nowak, Katarzyna Wasilewska i Piotr Bogutyn zaprezentują „swoje najlepsze”, czyli ulubione piosenki publiczności, często wspólnie z nią śpiewane, pochodzące głównie z płyt „Imperium” i „Tygiel”. Koncert połączony będzie z promocją nowej płyty „Bardziej” - taneczno-rockandrollowej, ale żeby nie było zbyt lekko, łatwo i przyjemnie, posiadającej przy tym charakter publicystyczno-interwencyjny. Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników piosenki z sensem i - szczególnie ciepło - „Przeciętnego Kowalskiego”.

Sala widowiskowa CKiP, 28 lutego (środa), godzina 19.00. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w sekretariacie i w kasie.

 

12 lutego członkowie klubu „Senior na czasie” zorganizowali spotkanie, w którym uczestniczyli także goście z zaprzyjaźnionych klubów. Okazją do spotkania był kończący się karnawał oraz zbliżające się Walentynki. W programie znalazł się wieczór poezji walentynkowej, konkursy z nagrodami oraz potańcówka.

senio walentynki1

senior walentynki2

senior walentynki3

Zapraszamy na walentynkowy koncert w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku, który odbędzie się 13 lutego.

O godzinie 19:00 na scenie Galerii Trójka staną Monika Kowalczyk i Jacek Kadis, by w koncercie zatytułowanym „Miłość między wierszami” o najpotężniejszym z uczuć śpiewać i śpiewaniem rozmawiać. Monika – Ona– opowie o kochaniu z perspektywy kobiecej; Jacek – On – uchyli rąbka tajemnicy i być może okaże się, że mężczyzna także potrafi zadziwić swoją czułością. Spomiędzy wierszy wyłonią się różne oblicza miłości: skryta i wyznana, niespełniona i szczęśliwa, spokojna i pełna burz…

 milosc plakat2018

Zapraszamy na kolejną Bardograjkę, która odbędzie się 27 stycznia o godzinie 18:00 w galerii "Trójka".

 

bardograjka37

AKTUALIZACJA : Z powodów niezależnych od Centrum Kultury i Promocji, koncert nie odbędzie się. Wszystkich, którzy zakupili bilety zapaszamy po zwrot pieniędzy do CKiP. 

Inspiracją do projektu „Bond Symfonicznie” była fascynacja serią kultowych filmów o Jamesie Bondzie oraz ogromne uznanie dla autorów oraz wykonawców tytułowych piosenek.

Na koncercie, który odbędzie się 10 lutego w Kraśniku usłyszymy w wykonaniu solistów: Anny Michałowskiej, Katarzyny Góras i Mateusza Obroślaka. Towarzyszyć im będzie jedyna w swoim rodzaju Quite Classic Orchestra oraz energetyczny Chór Politechniki Lubelskiej !

Koncert odbędzie się 10 lutego o godzinie 17:00 w Centrum Kultury i Promocji. Bilety do nabycia w kasie CKiP. 

bond odwolany

Przez 15 lat na scenie Kabaret Skeczów Męczących zdążył udowodnić, że jest jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego kabaretu. To właśnie KSM wprowadził na scenę, a potem w codzienne anegdoty całą masę charakterystycznych postaci, powiedzeń i żartów. I właśnie niepowtarzalni bohaterowie ich skeczów będą motywem przewodnim spektaklu z okazji 15-lecia zespołu. Zapraszamy na spektakl, który odbędzie się w Kraśniku, 25 stycznia o godzinie 20:30 w Centrum Kultury i Promocji.

Zupełnie nowe perypetie tych, dzięki którym pokochaliście Kabaret Skeczów Męczących. Najbardziej lubiane postaci w niespotykanych dotąd odsłonach. Premierowy program, pełen nowych skeczy, które już zaraz staną się absolutnymi hitami.

Pamiętasz jak to było mieć 15 lat? – taki właśnie jest program Kabaretu Skeczów Męczących – pełen entuzjazmu, lekkości i niepohamowanej radości. W połączeniu ze scenicznym doświadczeniem i niepowtarzalnym stylem KSM powstał legendarny spektakl, którego nie możesz przegapić.

 

kabaret skeczow meczacych

Bez wątpienia na jego głosie i pieśniach wychowały się miliony Polaków. Śpiewał tak, że w naszych sercach przemijały wszelkie problemy. Bardzo lubił Polskę oraz Polaków. Trafiał do nas szczególnie. Warto więc ocalić od zapomnienia i zaprezentować ten program muzyczny.

„Najpiękniejsze pieśni Bułata Okudżawy” to jedyny taki program, oparty na twórczości wybitnego, rosyjskiego barda, w którym muzycy wybrali najbardziej znane utwory, będzie można usłyszeć np.: Pieśń gruzińską, Piosenkę o papierowym żołnierzyku, Balonik, Wybaczcie piechocie, Modlitwę - Dopóki ziemia kręci się, Trzy miłości, Aleksander Siergiejewicz Puszkin, Ostatni trolejbus, O Wołodii Wysockim, Majster Grisza, Piosenkę o Arbacie i wiele innych doskonale znanych i lubianych piosenek. Czeka Was 90 minut wzruszeń, zadumy, uśmiechów, powrotu do lat młodości oraz niesamowitych emocji przekazywanych przez trójkę muzyków kochających twórczość Bułata Okudżawy tak samo jak Wy.

W maju tego roku, nakładem wydawnictwa MTJ z Warszawy, ukazała się płyta pod przewrotnym tytułem „Krótka płyta o Okudżawie”. To album nagrany w gitarowych, akustycznych aranżacjach. Znajduje się tam nie tylko „Modlitwa” czy „Puszkin”, można tam usłyszeć też mniej znane utwory m.in. „Piosenkę o młodym huzarze” w tłumaczeniu Romana Kołakowskiego.

Program wykonują:

Piotr Kajetan Matczuk

Pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu PIRAMIDY. Absolwent Studium muzycznego w klasie fortepianu Elżbiety Lickiewicz oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Doktorant w Instytucie Literatury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Piotr Augustynowicz

Gitarzysta, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny młodego pokolenia. Pochodzi z Mazur. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa oraz Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Występował dla Telewizji Polskiej oraz na licznych festiwalach w Polsce i zagranicą.

Tomasz Imienowski

Gitarzysta basowy, kompozytor. Z muzyką związany od dzieciństwa. Porusza się biegle we wszystkich stylach muzycznych, jednak najczęściej można go spotkać z piosenką autorską, ambitnymi projektami poetyckimi. Na scenie pojawia się z zespołem Krzysztofa Tyńca. Współpracuje również z: Open Blues, Janusz Niekrasz Band oraz zespołem Piramidy. Gra na gitarze basowej w warszawskim Teatrze Ateneum.

Na niesamowity koncert pt. Najpiękniejsze pieśni i ballady Bułata Okudżawy zapraszamy do Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku 14 grudnia o godzinie 19. Bilety w cenie 15 zł są do nabycia w sekretariacie CKiP.

okudzawa plakat

 

Filia nr 1 kraśnickiej biblioteki zaprasza na wieczór ze świątecznymi piernikami. Piernikowy Piątek odbędzie się 1 grudnia w ramach cotygodniowych spotkań "Godzinki dla rodzinki" o godzinie 16:00, w Filii nr 1 przy ul. ks. Zielińskiego 3. Pracownicy biblioteki zachęcają do przyniesienia ze sobą materiałów do zdobienia i dekoracji  wypieków.  Zapraszamy! 

 

pierniki biblioteka

Po latach przerwy powracają Kraśnickie Spotkania Teatralne, czyli Przegląd Teatrów Autorskich. Na scenie Galerii Trójka w Centrum Kultury i Promocji zobaczymy:

sobota 2 grudnia

godz. 19.00 - „JEDNOSTKA” reż. Marcin Woszczewski - TEATR OKO z GOK w Rudzie – Hucie

godz. 19.30 - „CISZA” reż. Monika Nitkiewicz – Teatr NOTOCO z CKiP w Kraśniku

godz. 20.00 - BARDOGRAJKA - wystąpi Józef Bilski z Lublina oraz Jarek Buczek z Chełma.

niedziela 3 grudnia

godz. 19.00 „MY. PO PROSTU” – reż. Małgorzata Adamczyk – TEATR 5 ZŁOTYCH z PMDK w Lubartowie

godz. 19.40 - „ESCape” – reż. Mieczysław Wojtas – Teatr PANOPTICUM z MDK Pod Akacją w Lublinie.

8 spotkania teatralne plakat web

 spotkania teatralne

Centrum Kultury i Promocji zaprasza na sylwestrowo-noworoczny koncert wiedeński z muzyką Johanna Straussa. Koncert odbędzie się 30 grudnia o godzinie 18:00. Dla zgromadzonej publiczności wystapią artyści Orkiestry Filharmonii Lwowskiej. Bilety w cenie 70 zł do nabycia w CKiP lub na stronie ebilet.pl

johann strauss

 

START         URZĄD MIASTA        RADA MIASTA        GALERIA         VIDEO      WYDARZENIA       KONTAKT         BIP

napis 

TURYSTYCZNY KRAŚNIK   WIRTUALNY SPACER   APLIKACJA MOBILNA   ŻYCIE KRAŚNIKA   FOLDER PROMOCYJNY   HOT SPOTS   ZALEW KRAŚNICKI