Kultura

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 21 listopada 2017    |    Imieniny obchodzą: Albert, Janusz, Konrad

Kultura

Po latach przerwy powracają Kraśnickie Spotkania Teatralne, czyli Przegląd Teatrów Autorskich. Na scenie Galerii Trójka w Centrum Kultury i Promocji zobaczymy:

sobota 2 grudnia

godz. 19.00 - „JEDNOSTKA” reż. Marcin Woszczewski - TEATR OKO z GOK w Rudzie – Hucie

godz. 19.30 - „CISZA” reż. Monika Nitkiewicz – Teatr NOTOCO z CKiP w Kraśniku

godz. 20.00 - BARDOGRAJKA - wystąpi Józef Bilski z Lublina oraz Jarek Buczek z Chełma.

niedziela 3 grudnia

godz. 19.00 „MY. PO PROSTU” – reż. Małgorzata Adamczyk – TEATR 5 ZŁOTYCH z PMDK w Lubartowie

godz. 19.40 - „ESCape” – reż. Mieczysław Wojtas – Teatr PANOPTICUM z MDK Pod Akacją w Lublinie.

 spotkania teatralne

Centrum Kultury i Promocji zaprasza na sylwestrowo-noworoczny koncert wiedeński z muzyką Johanna Straussa. Koncert odbędzie się 30 grudnia o godzinie 18:00. Dla zgromadzonej publiczności wystapią artyści Orkiestry Filharmonii Lwowskiej. Bilety w cenie 70 zł do nabycia w CKiP lub na stronie ebilet.pl

johann strauss

 

Zapraszamy do Centrum Kultury i Promocji na kurs tańca dla dorosłych. Zajęcia rozpoczynają się 7 listopada i odbywać się będą w każdy wtorek o godzinie 19:00 na górnym holu CKiP. Zajęcia prowadzić będzie instruktor tańca Barbara Jaworska- Mazur. Więcej informacji i zapisy pod numerem telefonu 81 825 63 36. 

 

kurs tanca ckip

Zapraszamy do Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku na wernisaż wystawy grafik Joanny Polak pod tytułem "Śmierć i zmartwychwstanie w kadrach". Wernisaż odbędzie się 9 listopada o godzinie 17:00. Wstęp wolny. 

plakat krasnik joanna polak wer1 a3bez spadow

 

Centrum Kultury i Promocji zaprasza na koncert piosenek Andrzeja Zauchy w wykonaniu Janusza Szroma. Koncert odbędzie się 29 października o godzinie 19:00. Bilety w cenie 20 zł dostępne w sekretariacie CKiP oraz na stronie kultura.krasnik.eu

plakat zaucha

 

 

Zapraszamy na 35. Bardograjkę, która odbędzie się 21 października o godzinie 18:00 w Galerii „Trójka”  kraśnickiego Centrum Kultury i Promocji. Gościem będzie Łukasz Majewski - wykonawca z kręgu piosenki autorskiej.

 Swoją przygodę z piosenką rozpoczął w roku 2001 w folkowym zespole Vergil van Troff. Od roku 2005 występuje pod swoim nazwiskiem. Laureat ponad trzydziestu festiwali piosenki literackiej i autorskiej. W roku 2013 ukazała się nakładem Warszawskiej Firmy Wydawniczej debiutancka książeczka z wierszykami dla dzieci „WierszTaki dla dzieci”. W tym samym roku premierę miała płyta „Mężczyzna z zakolami" z autorskim repertuarem, a w roku 2015 płyta „Ad acta". W roku bieżącym 2017, we wrześniu, miał premierę jego najnowszy album „Niebajka”.

Piosenki Łukasza docenione były przez publiczność oraz jury wielu ogólnopolskich festiwali piosenki literackiej oraz autorskiej.

Najważniejsze z kilkudziesięciu nagród to:

- II Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja" - 1

nagroda i nagroda Ministra Kultury

- 17 Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej OFPA w Rybniku - Grand Prix

- 43. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie - Nagroda im. Wojciecha Bellona

- XXII, XXIX oraz XXXII Międzynarodowy Festiwal Bardów OPPA - Złota Piątka laureatów

- 29 Ostrołęckie Spotkania z Piosenką Kabaretową OSPA - 1 nagroda

- VIII Ogólnopolska Giełda Piosenki Poetyckiej "Wieczorne Nastroje" - 1

nagroda w konkursie recitali

- XIX i XX Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję - Łaźnia - 1 nagroda

(Złoty Prysznic) oraz nagroda publiczności (Diamentowy Prysznic)

O sobie mawia: “Już nie młody, ale cały czas obiecujący!”

bardograjka 35

 

22 października Kabaret Ani Mru Mru przedstawi w Kraśniku swój najnowszy program "Ostatnie takie trio".  Kabaret mierzy się w nim z odwiecznym pytaniem... Jak to? Jak to powiedzieć? Jak to działa? Jak to możliwe? Jak to było?

Przez ponad 100 minut (o ile publiczność czegoś nie doliczy), artyści w sobie tylko znany sposób unikają odpowiedzi na wszystkie z tych pytań, jednocześnie bawiąc do łez widzów w każdym wieku.

Wisienką na tym zabawnym torcie są kreacje aktorskie Waldemara Wilkołka, który powoli wyrasta na drugiego wicelidera tej trupy.

Tytuł programu, pozornie zwiastujący zakończenie kariery, jest jedynie zapowiedzią powiększenia składu o grupę brazylijskich tancerek, prestidigitatora i kilku czołowych piłkarzy.

"Ostatnie takie trio" to coś czego na pewno nie wolno przegapić...

ani mru mru2

“Bodo Café” to barwne i rozśpiewane widowisko, które zabiera publiczność́ do epoki piosenek z duszą i charakterem. Łączy znane i lubiane piosenki filmowe z lat 30-tych poprzedniego stulecia oraz porywającą muzykę na żywo z pełną wdzięku, komediową historyjką miłosną.

Piosenki filmowe Eugeniusza Bodo składają się na opowieść o kochliwym i niezmiernie przy tym roztargnionym Zygmusiu. Główny bohater zjawiając się w Bodo Café wpada w sam środek miłosnej awantury i uruchamia lawinę komicznych zdarzeń.

Termin spektaklu : 19 października 2017 r, godz. 19:00

Bilety: 30 zł/os. dostępne w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.

 

bodo plakat

O Ukrainie w Polsce trudno mówić w sposób jednoznaczny – to chyba najbardziej swojski i jednocześnie najbardziej egzotyczny z naszych sąsiadów – nasza mityczna kresowa arkadia i kraina rodem z horrorów w jednym. Ziemowit Szczerek w swoim niezwykłym cyklu beletryzowanych reportaży z podróży na Ukrainę zatytułowanym "Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian" rozprawia się z wszelkimi stereotypami, w które przez lata (a może i wieki) obrósł ten kraj w oczach Polaków. Kpi z naszego poczucia cywilizacyjnej wyższości, wszelkich sentymentów i resentymentów, obnażając przy okazji to, co stało się z obydwiema nacjami przez lata panowania komunizmu.

Z tą niecodzienną relacją z podróży na Ukrainę w lubelskim teatrze zmierzy się Remigiusz Brzyk – dwukrotnie nagrodzony prestiżowym Laurem Konrada na katowickim Festiwalu Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje”, a który dał się poznać publiczności Teatru im. Juliusza Osterwy jako realizator okrutnie śmiesznej „bulwarówki politycznej” Pawła Demirskiego Był sobie Polak, Polak, Polak i diabeł, czyli w heroicznych walkach narodu polskiego wszystkie sztachety zostały zużyte.

Wywiedzione z reportaży Szczerka opowieści młodych Polaków, którzy z plecakami przemierzają Ukrainę w poszukiwaniu „cudów i niesamowitości”, raz po raz osuwają się w groteskę i absurd, nie tracąc przy tym nic z ostrej obyczajowej obserwacji. Historie te mogą stanowić pretekst zarówno do znakomitej scenicznej zabawy, jak i próby głębszego spojrzenia na nas i naszych sąsiadów, z którymi łączy nas więcej, niż to na co dzień sobie uświadamiamy.

 

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku lub online: 

https://ekobilet.pl/kinokrasnik/spektakl--przyjdzie-mordor-i-nas-zje-21040/219574-bilety-na-spektakl#

Reżyseria: Remigiusz Brzyk Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Mordor

Wszystkich kinomanów o mocnych nerwach Kino „Metalowiec” zaprasza 16 września do Centrum Kultury i Promocji na "Maraton Horrorów". O godzinie 21:00 wyświetlony zostanie horror Davida Sandberga pt. Annbelle: Narodziny zła, a następnie To przychodzi po zmroku Treya Edwarda Schultsa.

Impreza przeznaczona jest dla widzów, którzy ukończyli min. 15 rok życia. Bilety na oba seanse kosztują jedynie 24 zł. Zapraszamy !

 

Maraton Horrorw 

popularne mash

Dni Kraśnika 2017

Wiadomości

Dni Kraśnika 2017

Wiadomości

START         URZĄD MIASTA        RADA MIASTA        GALERIA         VIDEO      WYDARZENIA       KONTAKT         BIP

napis 

TURYSTYCZNY KRAŚNIK   WIRTUALNY SPACER   APLIKACJA MOBILNA   ŻYCIE KRAŚNIKA   FOLDER PROMOCYJNY   HOT SPOTS   ZALEW KRAŚNICKI