Kultura

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 27 maja 2017    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan

Kultura

W sobotni wieczór, 20 maja zapraszamy na wyjątkowe wydanie popularnej Bardograjki. Tym razem koncert odbędzie się w parku im. św. Jana Pawła II. Początek o godzinie 19:00. Gwiazdą tej edycji spotkań z muzyką bardów będzie Kinga Suchora z zespołem. 

bardograjka 33

 

W dniu urodzin Jana Pawła II po raz siódmy uczniowie kraśnickich szkół zagrają jego ulubioną pieśń – „Barkę”. Koncert odbędzie się w parku noszącym imię św. Jana Pawła II, 18 kwietnia o godzinie 19:00.

 zagraj barke

 

MARCIN KYDRYŃSKI będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej, Filii Nr 1 (ul. Zielińskiego 3).

Spotkanie z autorem odbędzie się 25 maja 2017 o godz. 11: 45. Na spotkaniu będzie możliwość nabycia płyt i książek autora.

Marcin Kydryński - radiowiec, wędrowiec, fotograf, autor tekstów piosenek, organizator koncertów i festiwali. Od 1989 roku współtworzy wizerunek radiowej Trójki a jego audycja Siesta została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji.

Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Publikował m.in. w National Geographic, dziś jego reportaże ukazują się głównie w „Vivie” i w „Kontynentach”.

Jest autorem książek: „Upadek jest Formą Lotu: Metro Na Broadwayu” (1993), „Chwila Przed Zmierzchem” (1996) i uhonorowanej nagrodą im. Arkadego Fiedlera „Pod Słońce” (1999).

W 2013 roku National Geographic opublikował książkę-album Marcina Kydryńskiego: „Lizbona. Muzyka Moich Ulic”. Marcin został uhonorowany medalem „Ordem de Merito” przez prezydenta Portugalii, za promocję muzyki tego kraju.

W 2016 roku nakładem wydawnictwa Edipresse ukazała się jego książka : „Biel. Notatki z Afryki”.

Ten blisko 700 stronicowy tom podsumowuje doświadczenia autora po 25 latach na kontynencie. Zawiera 150 fotografii z podróży po Afryce, w tym wiele do tej pory nie publikowanych. 

 

kydrynski plakat

„Z archiwum polskiej piosenki…”*, to koncert w wykonaniu uczniów instruktor Urszuli Olszówki przy akompaniamencie Tomasza Gremlasa (gitara), Andrzeja Koszałki (cajon) i Urszuli Olszówki (piano).

7 kwietnia 2017 r., w galerii „Trójka” w Centrum Kultury i Promocji, o godz. 18:00, dzieci zaprezentują 16 utworów, m.in.: „Dziwny jest ten świat”, „Już taki jestem zimny drań”, „Nie zadzieraj nosa” i inne znane przeboje lat 70, 80 i 90.

 

z archiwum polskiej piosenki

2 kwietnia przypada 212 rocznica urodzin Hansa Chrystiana Andersena, autora wielu wspaniałych baśni dla dzieci.

Z tej okazji w Filii nr 2 MBP odbyło się spotkanie z przedszkolakami z  Przedszkola Miejskiego Nr 7 poświęcone tej wybitnej postaci. Dzieci miały również okazję obejrzeć wystawę której bohaterem był Andersen i postacie z jego baśni.

Wystawę można podziwiać w Filii Nr 2  do 7 kwietnia 2017 r.

 

ANDERSEN 004

Zapraszamy na 32 Bardograjkę, na której wystąpi Piotr Kędziora. Koncert odbędzie się w sobotę, 25 marca o godzinie 18:00 w Galerii "Trójka" kraśnickiego Centrum Kultury i Promocji. Wstęp wolny.

 

bardograjka32

Michał Subik (7 lat) i Łucja Subik (5 lat) to najmłodsi wokaliści uczęszczający na zajęcia instruktor Urszuli Olszówki. Rodzeństwo przeszło pozytywnie eliminacje wstępne i jako jedyni będą reprezentować Kraśnik na XII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Majki Jeżowskiej "RYTM I MELODIA". Finał festiwalu odbędzie się 6 kwietnia 2017 roku w Radomiu. W jury konkursu zasiądą m.in. Majka Jeżowska i Szymon Wydra.

Gratulujemy i życzymy sukcesów!

1

Kraśnickie kino zaprasza na specjalne seanse z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. W dniach 20-22 marca możemy obejrzeć specjalne pokazy filmów: "Gdzie jest Dory", "Dobry dinozaur" oraz "Za niebieskimi drzwiami". Szczegóły na plakacie.

wiosna w kinie

Uczęszczające  na zajęcia śpiewu do Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku Emilia Rycerz i Julia Chmielarska zdobyły nominację  do finalnych zmagań 38. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca KONIN 2017. Nominacje otrzymało 91 solistów i duetów w czterech kategoriach wiekowych oraz 23 zespoły.

Przesłuchania trwały trzy dni w Konińskim Domu Kultury (od 3 do 5 marca). Przyjechało ponad 400 młodych zdolnych wokalistów z całej Polski. Finaliści będą rywalizować o Aplauzy i Grand Prix w dniach od 7 do 11 czerwca.

Instruktorem dziewcząt jest Paweł Cieliczko.

 

julia emilia

 

1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – polskie święto państwowe obchodzone corocznie, poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych – żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała wystawy, które można obejrzeć w Filii Nr 1 ul. Zielińskiego 3 pt. "Niepokorni, Niezłomni Wykleci" i w Bibliotece Głównej, ul. Koszarowa 10A.

Również z tej okazji w Filii Nr 1 ul. Zielińskiego 3, 6 marca o godz. 16:00 odbędzie się prelekcja dr Justyny Dudek, pracownika Oddziału IPN Lublin pt. Bohater Niezłomny mjr Hieronim Dekutowski "Zapora".

 

niepokorni plakat2017

 

zapora plakat

popularne mash

START         URZĄD MIASTA        RADA MIASTA        GALERIA         VIDEO      WYDARZENIA       KONTAKT         BIP

napis 

TURYSTYCZNY KRAŚNIK   WIRTUALNY SPACER   APLIKACJA MOBILNA   ŻYCIE KRAŚNIKA   FOLDER PROMOCYJNY   HOT SPOTS   ZALEW KRAŚNICKI