Kultura

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 19 lutego 2019    |    Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad, Marceli

W dniach 10 – 17 lipca odbywał się nad zalewem kraśnickim V Plener Malarski. Uczestnikami byli artyści malarze i rzeźbiarze w osobach: Zdzisław Latos, Leszek Gruchała, Barbara Capała, Janina Popiel, Anna Bielecka, Alicja Madejek, Lilianna Kamińska (11-latka, ze Szkocji), Edward Krzyształowski, Jerzy Iwański - rzeźbiarz, Jacek Centkowski, Joanna Łyjak-Stelmach, Zygmunt Wołosz– fotograf. Komisarzem pleneru była Elżbieta Wołosz.   

Coroczne Plenery Malarskie odbywają się pod patronatem Burmistrza Miasta Kraśnik i są wspierane finansowo przez Urząd Miasta. Po każdym plenerze dorobek twórców prezentowany jest na wystawach organizowanych w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku w drugiej połowie danego roku. Każdy z uczestników zobowiązany jest do ofiarowania po jednej pracy sponsorom.     

Podczas pleneru, 12 lipca, odbyło się spotkanie integracyjne przy grillu, na które zaproszeni zostali i uczestniczyli:  Wojciech Wieczorek, reprezentujący Urząd Miasta Kraśnik, Samorząd Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym wraz z jego członkami,  przedstawicielka Domu Pomocy Społecznej w osobie Seniorki (90-latki) Heleny Kot,  członkowie Samorządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku Filii w Kraśniku oraz artyści - uczestnicy pleneru. Komisarz, pleneru, Elżbieta Wołosz dziękuj serdecznie wszystkim uczestnikom spotkania integracyjnego oraz  sponsorom - Burmistrzowi oraz Urzędowi Miasta, Dyrekcji CKiP, a także za wsparcie duchowe- Samorządowi UTW.

 plener1

 

plener2

plener3

0
0
0
s2smodern