Sport

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 30 marca 2017    |    Imieniny obchodzą: Amelia, Leonard, Dobromir

Sport

W niedzielę 19 marca odbyły się Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów, skąd zawodnicy Kraśnickiej Akademii Taekwon-do wrócili z 15 medalami ! Najlepiej wśród kraśniczan zaprezentował się Oliwier Wojtaszek, który zdobył komplet medali: złoto w walkach -62 kg, srebro w technikach specjalnych i brąz w układach stopni mistrzowskich. Godnym zauważenia jest fakt, totalnej dominacji nad przeciwnikiem w walce finałowej, gdzie Oli zwyciężył z ponad dwudziestopunktową przewagą u każdego z czterech sędziów. „Bardzo dobra dyspozycja Oliwiera, pozwala na spojrzenie w przyszłość z pełnym optymizmem. Oczywiście wiele jeszcze pracy treningowej przed nim, starty podczas Mistrzostw Polski i Pucharu Europy, ale jest duża szansa na jego start w Mistrzostwach Świata w Irlandii pod koniec tego roku. Chciałbym również pogratulować wszystkim medalistom naszego klubu, którzy godnie reprezentowali nasze miasto podczas ostatnich Mistrzostw”. – powiedział trener Kraśnickiej Akademii Taekwon-do Piotr Członka.

Medaliści:


1. Wojtaszek Oliwier – złoto walki -62 kg, srebro techniki specjalne, brąz układy stopnie mistrzowskie;
2. Turkowski Kacper – srebro układy stopnie mistrzowskie, brąz walki -62 kg;
3. Adrian Surowiec - złoto układy stopnie szkoleniowe, brąz walki -62 kg;
4. Szymon Rozmus – srebro walki +75 kg;
5. Dawid Paduch – srebro walki -75 kg;
6. Widz Michał – brąz walki +75 kg;
7. Oliwia Ostrowska – brąz walki -60 kg;
8. Kamil Matuszewski – brąz walki +70 kg;
9. Krystian Szymczyk – brąz walki -70 kg;
10. Szymon Skrzypek – brąz walki -52 kg;
11. Paweł Rak – brąz walki -70 kg;

 

face

W dniach 25-26 marca na pływalni Aqua Lublin odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13 lat w Pływaniu– I runda. Wystartowało przeszło 130 zawodników z 20 klubów Lubelszczyzny.
W zawodach udział wzięło dziewięcioro zawodników UKP Fala Kraśnik: troje 12-latków i sześcioro 13-latków. W związku z tym w klasyfikacji drużynowej ciężko było zająć wysokie lokaty. Natomiast w startach indywidualnych kraśniczanie spisali się całkiem dobrze. Na podium stawali: Oskar Miazga (II miejsce na 400m st. dowolnym) i Oliwia Sosnówka (dwukrotnie III miejsce na 100m st. motylkowym i 200m st. klasycznym). Na wysokich pozycjach plasowali się także: Aleksander Wietrzyk (dwukrotnie IV miejsce na 200 st. klasycznym i 200 st. grzbietowym oraz VI lokata na 100m st. grzbietowym), Monika Marzec (IV miejsce na 200m st. klasycznym), Magdalena Toporowska (czterokrotnie V miejsce na 100 i 200m st. klasycznym, 200m st. grzbietowym i 200m st. zmiennym) oraz Dominik Gonder (VI miejsce na 200m st. klasycznym).
Lubelskie zawody były jednymi z kilkunastu rozgrywanych w Polsce. Teraz Polski Związek Pływacki zbierze wszystkie wyniki i opublikuje klasyfikacje krajowe po I rundzie zawodów, osobno dla 12-latków i 13-latków. A w czerwcu odbędą się II rundy zawodów, gdzie starsi wystartują w imprezach centralnych (zawody w Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie i Ostrowcu Świętokrzyskim), a młodsi kolejny raz w rywalizacji wojewódzkiej.
GM, fot.J.Sosnówka

fala miazga

Startuje Oskar Miazga, srebrny medalista na dystansie 400 m st.dowolnym

Od piątku do niedzieli w Kraśniku rywalizować będą młode piłkarki ręczne. W miniturnieju zagrają także ich rodzice, bracia, siostry i dawne zawodniczki klubu. To wszystko w ramach imprezy „Wszyscy grają w ręczną. Rodzinny turniej piłki ręcznej”.
Zawody trwac będą od piątku 31.03. do niedzieli 2.04 w hali Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Kraśniku. Weźmie w nich udział 10 drużyn młodziczek, w tym dwie zagraniczne ze Słowacji i Węgier. Otwarcie turnieju zaplanowano na piątek na godz. 19.30. Tuż po nim grać w szczypiorniaka spróbują dorośli, głównie rodziny zawodniczek, które na co dzień trenują w KMKS. Jak się kiedyś grało, chcą sobie przypomnieć również byłe zawodniczki tego klubu, które także zagrają w tym meczu. Piłka ręczna będzie więc sportem, który połączy pokolenia i pokaże, że uprawiać go mogą praktycznie wszyscy chętni. Na pewno nie zabraknie dobrej zabawy.
Mecze grupowe młodziczek trwać będą od piątku do soboty. Na niedzielę przewidziano finały. Szczegółowy plan turnieju zamieszczony jest na plakacie. Organizatorem turnieju jest Kraśnicki Międzyszkolny Klub Sportowy, a wsparły go Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Miasto Kraśnik.

kmks plakat

Po przerwie macierzyńskiej na starcie imprezy biegowej znów pojawiła się znakomita biegaczka SKB Kraśnik Dominika Wiśniewska-Ulfik. Młoda mama pobiegła zresztą nie byle gdzie, bo... w Paryżu! W czwartek 16 marca rozegrano tam imprezę pod nazwą Verticale De La Tour Eiffel, czyli bieg na Wieżę Eiffla. Dominika przybiegła na metę 13., na szczyt dotarła w czasie 13:01.67. Zwyciężyła najlepsza biegaczka na świecie w towerrunningu, czyli Suzy Walsham z Australii.
W sobotę 25 marca Paweł Biały wziął udział w finałowej rundzie leśnych biegów na orientację WesolInO. Na trasie średnio-zaawansowanej BM (3,7 km) zajął 8. pozycję.
Następnego dnia odbył się 12. PZU Półmaraton Warszawski, w którym wystartowała m.in. spora grupa biegaczy z Kraśnika. Oto ich wyniki: Paweł Balawender 01:29:30, Tomasz Pędrak (Kraśnik Biega) 01:42:05, Daniel Wysocki (Kraśnik Biega) 01:42:25, Krzysztof Wrzołek (Ludzka Stonoga) 01:47:04, Mariusz Goliński (Kraśnik Biega) 01:47:18, Paweł Biskup (Kraśnik Biega) 01:48:39, Tomasz Krasowski (SKB Kraśnik) 01:48:45, Grzegorz Krzysztoń 01:53:56, Paulina Skorupa (Kraśnik Biega) 01:59:10, Daniel Pietrzyk 02:13:06.

PS

skb towerruning

Dominika Wiśniewska-Ulfik znów na starcie! Tym razem wbiegała na słynną Wieżę Eiffla.

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Rodzinnego Festiwalu Tenisa Stołowego. W tym roku do organizacji tej cieszącej się dużą popularnością imprezy włączyło się również Ministerstwo Sportu i Turystyki, a zawody mają charakter otwarty. Mogą w nich startować dwu lub trzyosobowe rodziny. Dla wszystkich startujących przewidziane są pamiątkowe dyplomy i puchary, a dla czołowych rodzin - medale i nagrody rzeczowe.
Zawody odbędą się w sobotę 8 kwietnia w hali ZPO nr 2 w Kraśniku przy ulicy Urzędowskiej 10. Uroczyste otwarcie zaplanowano na godz. 10.00. Zadanie realizowane jest ze środków Miasta Kraśnik oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki przy wsparciu organizacyjnym Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Kraśniku. Obsługę sędziowską i techniczną zapewni Szkolny Klub Tenisa Stołowego Dwójka Kraśnik.

skts plakat

Po raz drugi w tej rundzie piłkarze Stali Kraśnik przegrali wyjazdowe spotkanie różnicą trzech goli. Tym razem 2:5 ulegli Górnikowi II Łęczna.
Poprzeczka zawieszona była jednak o wiele wyżej niż dwa tygodnie wcześniej w Werbkowicach. Ekstraklasa pauzowała ze względu na mecze reprezentacji, Górnik II wystawił więc skład wzmocniony piłkarzami z kadry pierwszego zespołu. Wystarczy popatrzeć, kto dla Łęcznej strzelał gole. Hat-tricka ustrzelił Piotr Grzelczak, mający na swoim koncie aż 205 występów w najwyższej klasie rozgrywkowej (m.in. Widzew, Lechia, Jagiellonia) i 30 strzelonych tam bramek. Po jednym trafieniu dołożyli jeszcze Vojo Ubiparip, sprowadzony w 2010 roku do Lecha Poznań (58 występów, 12 trafień i mistrzostwo Polski w 2015 roku) oraz Dariusz Jarecki (145 występów, 11 goli w Jagiellonii i Termalice).
Nasi piłkarze grali jednak bardzo ambitnie, a z najlepszej strony pokazali się nastolatkowie. Piotr Piotrowski obronił w 10 min rzut karny wykonywany przez Ubiparipa, a Arkadiusz Maj dwukrotnie (w 60 i 85 min) pokonał bramkarza z Łęcznej. Warto jeszcze dodać, że z trybun mecz oglądał obecny szkoleniowiec ekstraklasowego Górnika, a były selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda.
Kolejne spotkanie nie zapowiada się wcale dla stalowców łatwiej. W sobotę 1 kwietnia do Kraśnika przyjeżdża walczący o III ligę Hetman Zamość.
Górnik II Łęczna – Stal Kraśnik 5:2 (1:0)
Stal: Piotrowski, Leziak, Pietroń, Orzeł, Gajewski (78 Koneczny), Chomczyk, Pluder, Skrzyński, Lutsyk, Gałkowski (88 Wójtowicz), Maj (86 Szymański)
PS, fot. J.Nowoświatłowski

stal maj

Arkadiusz Maj (nr 18) dwukrotnie trafiał do siatki w meczu z Górnikiem II Łęczna

W dniach 17-18 marca w Zamościu odbył się Puchar Polski Juniorek Młodszych w zapasach, będący eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Mistrzostw Polski Juniorek. Na zamojskich matach walczyło w sumie 86 juniorek oraz 146 juniorek młodszych z klubów z całego kraju.
Nasze dziewczyny zajęły 2. miejsce drużynowo w klasyfikacji klubowej juniorek oraz 3. miejsce w klasyfikacji juniorek młodszych. Indywidualnie na podium stanęło aż osiem zapaśniczek LUKS. Na jego najwyższym stopniu znalazły się Beata Kośla (44 kg – juniorki), Aleksandra Wólczyńska (63 kg -juniorki) oraz Marta Gruszkiewicz (43 kg – juniorki młodsze). Drugą lokatę wywalczyła Klaudia Czyzio (49 kg – juniorki młodsze), a trzecią – Renata Nieściur (48 kg – juniorki), Patrycja Gil (55 kg – juniorki), Zuzanna Wólczyńska (65 kg – juniorki młodsze) i Agata Ćwikła (70 kg – juniorki młodsze).
Dziewczęta następnego dnia po udanym starcie w Zamościu od razu pojechały na obóz międzynarodowy na Litwę, gdzie pod okiem trenera Jarosława Kozaka będą trenować razem z koleżankami z Litwy, Łotwy, Czech, Estonii i Białorusi.
PS

zapasy luks zamosc 2

Ekipa zapaśniczek LUKS Suples razem z trenerami Jarosławem Kozakiem (niebieska bluza) i Damianem Jakóbczykiem

W minioną niedzielę w lubelskim Starym Gaju odbył się bieg pod nazwą „Chęć na Pięć”. Biegacze rywalizowali na przełajowej trasie, oczywiście na dystansie 5 km. Znakomicie zaprezentował się zawodnik kraśnickiego SKB Michał Biały, który w stawce aż 674 zawodników zajął drugie miejsce. Cztery pozycje niżej uplasował się Paweł Raczyński. Zwyciężył Andrzej Starzyński z Klementowic.

Aż do Gdyni wybrali się natomiast kraśniccy miłośnicy biegania zrzeszeni w stowarzyszeniu „Kraśnik Biega”. Mariusz Goliński, Paweł Biskup i Tomasz Pędrak wystartowali w ONICO Gdynia Półmaraton. Wszyscy trzej pobili rekordy życiowe, ale był to dopiero ich pierwszy krok na drodze po Koronę Polskich Półmaratonów. Aby ją zdobyć, należy w sezonie przebiec pięć z dziesięciu wyznaczonych w Polsce półmaratonów. Kolejny start czeka ich w nadchodzący weekend w Warszawie.

Za miesiąc, a dokładnie 23 kwietnia, wielka impreza biegowa zostanie również zorganizowana w naszym mieście. To Kraśnik Półmaraton im. 24 Pułku Ułanów, którego pierwszą edycję mieliśmy przed rokiem. Już można zgłaszać swój akces na stronie internetowej zapisy.sts-timing.pl.

PS

skb m.bialy lublin 2

Michał Biały wyprzedził 672 zawodników i wpadł na metę "Chęć na Pięć" jako drugi

Ostatni w tym sezonie mecz rozegrali siatkarze MKS Kraśnik. W hali im. Arkadiusza Gołasia przegrali z Powiślakiem Końskowola 2:3.

Kraśniczanie grali w tym meczu nierówno, zresztą tak, jak i w całych rozgrywkach. Zajęli ostatecznie szóstą lokatę na osiem rywalizujących w lubelskiej trzeciej lidze zespołów. Dawno już kraśniccy siatkarze nie znaleźli się w tabeli tak daleko.

Od początku sezonu nie wszystko jednak układało się, jak powinno. Po kilku jesiennych porażkach szybko nastąpiła zmiana na stanowisku trenera. Michała Wojcieszkiewicza zmienił Mateusz Stępniak. Drużyna straciła też dwóch podstawowych atakujących: Michała Matuszkiewicza i Marcina Kołbuca. Ich miejsce zajęli zdolni kadeci, ale zwłaszcza fizycznie nastolatkom jeszcze trochę brakuje, by z seniorami grać jak równy z równym.

Wydaje się jednak, że pod koniec sezonu zawodnicy MKS wreszcie złapali swój rytm. Ograli CKFiS Bełżyce (3:2) i III LO Zamość (3:1), urwali punkt Powiślakowi. Następny sezon powinien wyglądać lepiej, ale w dużym stopniu zależy to od składu, jakim będzie dysponował trener Stępniak. A ostatnio w klubie, zwłaszcza wśród młodych graczy, rotacja jest niestety ogromna.

Lubelską trzecią ligę wygrało Tempo Chełm, wyprzedzając Cisy Nałęczów i Perłę Telatyn.

MKS Kraśnik – Powiślak Końskowola 2:3 (25:21, 21:25, 20:25, 25:19, 12:15)

PS, fot. A.Jackiewicz

MKS powislak

Po nieudanym początku rundy wiosennej (0:3 w Werbkowicach) piłkarze Stali Kraśnik wywalczyli w niedzielę upragnione trzy punkty. Łatwo jednak nie było.

Wszystko, co najciekawsze, działo się w ostatnich 30 minutach. Wcześniej na boisku było sporo chaosu, zwłaszcza w szeregach stalowców. Brakowało kontuzjowanego Rafała Króla, w środku boiska nikt wśród niebiesko-żółtych nie potrafił dłużej przytrzymać piłki i pokierować grą. Właśnie taka łatwa strata dała w 59 min prowadzenie gościom.

Dopiero wtedy stalowcy odważniej ruszyli do przodu, a swój najlepszy mecz w seniorach zaczął rozgrywać młody Ernest Skrzyński. Najpierw dobił strzał z rzutu wolnego Damiana Pietronia. Bramkarz Kłosa nie chwycił mokrej piłki, która po dobitce Ernesta znalazła się w siatce. Była 71 minuta meczu. Dziesięć minut później Dawid Szczuka został sfaulowany w polu karnym i sam wykorzystał jedenastkę.

To wcale nie był jednak koniec emocji. Chwilę po strzeleniu gola Szczuka wyleciał z boiska za drugi żółty kartonik, co nie przeszkodziło gospodarzom... trafić do siatki po raz trzeci. Strzelcem gola, tym razem głową, znów był Skrzyński. Goście do końca walczyli o kolejne trafienie i dopięli swego w 95 min, chociaż od kilku minut i oni grali już w dziesiątkę.

Za tydzień kraśniczanie jadą do Łęcznej na mecz z rezerwami Górnika.

Stal Kraśnik – Kłos Chełm 3:2 (0:0)

Stal: Piotrowicz - Leziak, Pietroń, Orzeł, Gajewski, Lutsyk (90 Wójtowicz), Gałkowski(80 Pluder), Skrzyński(90 Kozak), Szczuka, Rodewicz (73 Koneczny), Maj

PS, fot. J.Pawlos

stal klos dwa

Tak się bawi FKS!

 

popularne mash

START         URZĄD MIASTA        RADA MIASTA        GALERIA         VIDEO      WYDARZENIA       KONTAKT         BIP

napis 

TURYSTYCZNY KRAŚNIK   WIRTUALNY SPACER   APLIKACJA MOBILNA   ŻYCIE KRAŚNIKA   FOLDER PROMOCYJNY   HOT SPOTS   ZALEW KRAŚNICKI