Sport

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 21 listopada 2017    |    Imieniny obchodzą: Albert, Janusz, Konrad

Sport

W minioną niedzielę w Lublinie rozegrano Drugą Dychę do Maratonu, masowy bieg uliczny na dystansie 10 km. Tradycyjnie startowało w nim sporo kraśniczan, znów pierwsze skrzypce grali biegacze SKB Kraśnik. Wśród kobiet najszybszą na mecie, zlokalizowanej na stadionie Arena Lublin, była Patrycja Maśloch z czasem 40:44. Drugą lokatę wśród mężczyzn zajął Michał Biały - czas 33:40. Świetnie w kategorii M-40 zaprezentował się Mirosław Zioło, z czasem 36.39 min był 2. w kategorii i 17. open. W biegu wystartował również trener SKB Zbigniew Biały, który przebiegł 10 km w czasie 45.52. W Lublinie biegało w sumie ponad 1500 zawodników!
Dzień wcześniej w Siedlcach odbyły się Gołoborskie Górskie Biegi Bogdana Bali. Na dystansie 10 km (przewyższenie 206 m) bezkonkurencyjny okazał się Kamil Młynarz z czasem 36:16.
PS, fot.Elbrus Studio

skb masloch

Patrycja Maśloch była najszybszą zawodniczką lubelskiej Drugiej Dychy do Maratonu

Na krytej pływalni MOSiR w Kraśniku odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu Dzieci 10 i 11 lat. W zawodach tych rywalizowało niemal 200 pływaków z 16 klubów naszego województwa. W gronie tym wystąpiło 19 młodych zawodników UKP Fala Kraśnik.
Zawody poprzedziła bardzo miła uroczystość. Dokonano dekoracji za ogólnopolską klasyfikację Drużynowego Wieloboju Pływackiego Dzieci 2017. Wyróżnienia indywidualne odebrali: Amelia Wysocka (Fala Kraśnik) – II miejsce w Polsce za cztery starty wśród dziewcząt 10-letnich; Paweł Bucoń (FALA Kraśnik) – II miejsce w Polsce za cztery starty wśród chłopców 10-letnich; Gabriela Król (Wisła Puławy) – VIII miejsce w Polsce za cztery starty wśród dziewcząt 11-letnich.
Następnie dokonano dekoracji najważniejszej klasyfikacji drużynowej. Statuetkami dla najlepszej w Polsce drużyny wśród 10-latków nagrodzono młodych pływaków UKP Fala Kraśnik oraz ich trenera Mariusza Kwietniewskiego.
Następnie przystąpiono do walki o tytuły najlepszych pływaków w województwie. Gospodarze, podbudowani wcześniejsza dekoracją, okazali się nadzwyczaj "niegościnni". Na 20 konkurencji aż 12 złotych medali zawisło na szyjach młodych kraśniczan. Na szczególną uwagę zasługuje też fakt, iż wszystkie 5 konkurencji w kategorii dziewcząt 10-letnich zakończyło się zwycięstwem kraśniczanek. Ponadto z 18 medalami UKP Fala odniosła zdecydowane zwycięstwo w klasyfikacji medalowej. Wśród 10-latków najlepiej zaprezentowali się: Amelia Wysocka – dwa złote medale na dystansie 50 m st. motylkowym oraz 50 m st. dowolnym; Gabriela Surowiec – dwa złote medale na 50 m st. grzbietowym i 50 m st. klasycznym; Milena Sosnówka – złoty medal na 100 m st. zmiennym oraz brąz na 50 m st. grzbietowym; Paweł Bucoń – dwa złote medale na 50 m st. dowolnym oraz 100 m st. zmiennym; Wojciech Siekaczyński – złoto na 50 m st. grzbietowym oraz srebro na 50 m st. motylkowym. Bardzo dobrze wypadli również 11-latkowie: Anna Wilk – dwa złote medale na 100 m st. dowolnym i 200 m st. zmiennym; Milena Machulak – srebro na 100 m st. klasycznym i brąz na 50 m st. motylkowym; Maja Ryfka – srebro na 100 m st. dowolnym i brąz na 100 m st. grzbietowym; Błażej Paszkowski – dwa złote medale na 100 m st. grzbietowym i 200 m st. zmiennym. Pozostali zawodnicy: Natalia Rosińska, Julia Skibniewska, Anna Wąsik, Emilia Wielgus, Klara Włodarczyk, Aniela Żuber, Bartosz Chmiel, Dawid Dzięgielewski, Patryk Mączka, Piotr Todys również zaliczyli bardzo dobre starty, wielokrotnie poprawiając rekordy życiowe i plasując się tuż za podium.
Na koniec zawodów odbyła się dekoracja najlepszych zawodników i zawodniczek mistrzostw (za 2 starty). W kategorii dziewcząt 10 letnich zwyciężyła Amelia Wysocka przed Gabrielą Surowiec. Tylko 1 pkt. do III miejsca zabrakło z kolei Milenie Sosnówce. Wśród chłopców zwyciężył Paweł Bucoń przed Wojciechem Siekaczyńskim. W klasyfikacji generalnej 11-letnich dziewcząt II miejsce zajęła Anna Wilk, zaś III miejsce – Milena Machulak. Wśród chłopców 11-letnich zwyciężył Błażej Paszkowski.
Za dwa tygodnie młodzi zawodnicy Fali wystartują w multilidze wojewódzkiej w Lublinie, gdzie zechcą zapewne przypieczętować swoją dominację zwycięstwem w Wojewódzkiej Lidze Dzieci i Młodzików 10-12 lat ( prowadza po IV rundach).
GM

fala radosna

Tak cieszą się najlepsi w Polsce pływacy 10-letni!

fala paszkowski 2

Od lewej Paweł Bucoń i Amelia Wysocka

fala paszkowski 1

Błażej Paszkowski

Reprezentacja Szkół Podstawowych nr 5 i 6 z Kraśnika rywalizowała z rówieśnikami ze Stalowej Woli.

16 listopada odbył się bieg z przeszkodami dla dzieci organizowany przez Stowarzyszenie Biegów Przeszkodowych, Terenowych i Ekstremalnych. Współorganizatorami imprezy byli Urząd Miasta Kraśnik i Urząd Miasta Stalowa Wola.

W rywalizacji wzięli udział uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych z każdej szkoły liczące po 51 osób. Bieg odbywał się na terenie MOSiR oraz w przyległym lesie.  Na 1,5 kilometrowej trasie do pokonania było 10 przeszkód takich jak belki słomy, góra opon, równoważnie. Uczestnicy musieli też wnosić worki z piaskiem na górkę saneczkową i czołgać się po piachu.

Reprezentacja Kraśnika zdecydowanie dobrze czuła się na swoim terenie, co przełożyło się na wyniki.

Wśród klas czwartych najszybsza była kraśniczanka Milena Sosnówka, która zostawiła daleko w tyle pozostałych uczestników ze swojego rocznika. Wśród chłopców pierwszy na metę wbiegł Kamil Opoka, także z Kraśnika. Start klas piątych to także zwycięstwo kraśniczan – z dziewcząt najszybsza była Maja Ryfka, a wśród chłopców Dominik Kremlaś. Wśród szóstoklasistów najszybsza z dziewcząt była reprezentantka  Stalowej Woli, ale pierwszym z chłopców był Matusza Latosiewicz z Kraśnika.

W klasyfikacji drużynowej statuetki powędrowały zarówno do Stalowej Woli jak i Kraśnika.

W łącznej klasyfikacji klas czwartych najlepsi byli kraśniczanie, w przypadku klas piątych i szóstych – Stalowa Wola. Po podliczeniu łącznej klasyfikacji wszystkich uczestników w klasyfikacji ogólnej lepszy okazał się Kraśnik.

Impreza dofinansowana została ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 spartan1

spartan2

spartan3

spartan4

spartan5

Młodzieżowa reprezentacja Polski w piłce ręcznej rozegra mecz ze Słowaczkami w Kraśniku! Mecz odbędzie się w ramach Międzypaństwowego Turnieju Młodzieżowych Reprezentacji Kobiet do lat 19. 27 listopada na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kraśniku. Trzydniowy turniej odbywać się będzie w dniach 27-29 listopada. Jego inauguracja oraz pierwsze mecze rozegrane będą w Kraśniku, pozostałe – w Lublinie. Na kraśnickiej hali 27 listopada o 16:00 spotkają się Czeszki z Holenderkami a w kolejnym meczu o 18:00 Polki ze Słowaczkami.

Bezpłatne wejściówki na mecze dostępne będą w sekretariacie szkoły. Zapraszamy do kibicowania!

Nasze miasto będzie gościć polskie piłkarki także przed turniejem – poprzedzający go tydzień spędzą na zgrupowaniu w Kraśniku. Podczas zgrupowania trenować będą na miejskich obiektach sportowych. W ramach ciekawostki dodajmy, że trenerką młodzieżowej reprezentacji jest pochodząca z Kraśnika Monika Marzec.

 miedzypanstwowy turniej reczna

Trzecioligowi siatkarze MKS Kraśnik niezbyt udanie rozpoczęli tegoroczne rozgrywki. Najpierw ulegli u siebie Arce Wojsławice, potem w Nałęczowie Cisom. Teraz do hali im. Arkadiusza Gołasia przyjeżdża Powiślak Końskowola. Przyjezdni w trzech meczach uzbierali dwa punkty i też należą póki co do grona rozczarowanych. Kto poprawi sobie nastrój w sobotni wieczór? Zapraszamy do kibicowania na godzinę 18.00 do hali przy Popiełuszki1.

mks plakat

Jak co roku z okazji Święta Niepodległości w całej Polsce odbyło się szereg imprez biegowych. Zawodnicy SKB wystartowali w Warszawie, Stalowej Woli, Białymstoku i Działdowie.
Fantastycznie (który to już raz?) spisał się Kamil Jastrzębski. W największej tego typu imprezie w Polsce (ponad 15 tysięcy startujących!), czyli warszawskim Biegu Niepodległości na 10 km, zajął drugie miejsce z czasem 30:30.
W Stalowej Woli rywalizowano na dystansie o połowę krótszym. Trzecie miejsce wśród panów wywalczył Michał Biały (15:44), a szóste wśród pań Patrycja Maśloch (20:07). Drugie miejsce w Działdowie przypadło Pawłowi Raczyńskiemu. Paweł 5 km przebiegł w czasie 16:19. Z kolei Kamil Młynarz był 9. w Białymstoku, gdzie 10 km pokonał w 33:24.
Dominika Wiśniewska-Ulfik biegała za to po górach. W V Jesiennym Biegu Potrójnej w Przełęczy Kocierskiej k. Andrychowa była pierwsza wśród kobiet na 15-kilometrowej, alpejskiej trasie.
W niedzielę 12 listopada Kamil Jastrzębski i Paweł Biały wzięli udział w warszawskiej edycji City Trail. Dzień po wspomnianej wcześniej „dziesiątce” Kamil triumfował na „piątkę” z czasem 14:59, a Paweł z czasem 16:50 był szósty. W Lesie Młocińskim współzawodniczyło 574 biegaczy.
PS

skb k.jastrzebski

Kamil Jastrzębski potwierdził 11 listopada, że należy do ścisłej czołówki polskich biegaczy ulicznych na 10 kilometrów

 

 

Od piątku do niedzieli 17 zespołów z Polski i zagranicy brało udział w Turnieju Niepodległości im. L. Kaczyńskiego w piłce ręcznej. Turniej rozgrywano w dwóch kategoriach a najlepszymi drużynami okazały się zespoły Sambora Tczew i MKS-u Brodnica.

To był największy turniej piłki ręcznej jaki był do tej pory organizowany w Kraśniku. Rozegrany został w dwóch najstarszych kategoriach wiekowych: juniorce młodszej i juniorce. Oprócz zespołów z całej polska zagrały nim dwie drużyny z zagranicy.

Mecze rozgrywane były od piątku do soboty w halach Zespołu Placówek Oświatowych Nr 2 i im. A. Gołasia przy Publicznym Gimnazjum Nr 1. W ciągu tych trzech dni zawodniczki grały ze sobą 52 razy.

Juniorki młodsze rywalizowały ze sobą w dwóch grupach, po tej fazie w sobotę odbyły się mecze, które zdecydowały o jakie miejsca zespoły zagrały w niedzielnym finale. Juniorki grały turniej systemem każdy z każdym.

Ostatecznie najlepszymi zespołami okazały się drużyny MKS Brodnica (juniorki młodsze) i Sambor Tczew (juniorki). Juniorki młodsze KMKS Leszka Rejtera turniej zakończyły na 4 miejscu.

Turniej zaczęły od zwycięstwa na SPR Olkusz 20:13. Kolejny mecz, to przegrana jedną bramką z późniejszym tryumfatorem turnieju z Brodnicy, zwycięstwo z Koszycami (17:13), Koszalinem (13:10) i Jarosławiem (19:11). W meczy o finał KMKS przegrał z Kwidzynem 13:10. W meczu o 3 miejsce ze swoim odwiecznym rywalem KMKS uległ Roxie Lublin 12:14. Najlepszą zawodniczką w KMKS została wybrana Anna Kołodziej. Jej koleżanka z drużyny Aleksandra Lewandowska została królem strzelców turnieju z 43 zdobytymi bramkami.

Juniorki Artura Hajdenrajcha zaczęły turniej od zwycięstwa z MKS Lublin 19:18. Pokonały Piotrcowię 24:19 i JKS Jarosław 14:5. W ostatnim meczu, który zdecydował o zwycięstwie w turnieju, kraśniczanki musiały uznać wyższość Sambora Tczew. Najlepszą zawodniczką w starszej drużynie KMKS została Anna Bańka.

W uroczystości zakończenia turnieju wziął udział m.in. wiceminister Sportu Jarosław Stawiarski, który odczytał list od Jarosława Kaczyńskiego - pamięci jego brata Lecha Kaczyńskiego poświęcony był turniej. We wręczaniu nagród pomagała mu wiceburmistrz Marzena Pomykalska, przedstawiciel Związku Piłki Ręcznej w Polsce Bogusław Trojan oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Iwona Margoła.

Wszystkie zawodniczki otrzymały pamiątkowe medale i koszulki a wszystkie zespoły dyplomy i puchary. Organizatorem turnieju był Kraśnicki Międzyszkolny Klub Sportowy. Patronat nad turnieju objął Minister Sportu i Turystyki oraz Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce a organizację turnieju finansowo wsparło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Klasyfikacja końcowa

Juniorki młodsze                                        Juniorki

1.     MKS Brodnica                                    1.Sambor Tczew

2.     MTS Kwidzyn                                      2. KMKS Kraśnik

3.     Roxa Lublin                                       3. Piotrcovia Piotrków Tryb.

4.     KMKS Kraśnik                                    4. MKS Lublin

5.     FHT Koszyce (Słowacja)                              5. SPR JKS Jarosław

6.     Energa Politechnika Koszalin

7.     Olszynka Dzikowiec

8.     Sambor Tczew

9.     Piotrcovia Piotrków Trybunalski

10.    SPR Olkusz

11.    Karpaty Użgorod (Ukraina)

12.    SPR JKS Jarosław

foto Michał Lenart

 

turniej 1

 

turniej list

 

turniej2

turniej 3

Zaczynamy od występu dziewcząt, które wraz z kadrą Polski kadetek i juniorek walczyły w międzynarodowym turnieju w zapasach kobiet w Berlinie. Marta Gruszkiewicz w kat. 43kg zajęła czwarte miejsce, a Klaudia Czyzio w kat. 49kg - trzecie. Juniorka Patrycja Gil w kat. 55kg była piąta.
W tym samym czasie w hali ZS nr 3 odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w zapasach. Nasi zawodnicy aż 15 razy stawali na podium, w ogólnej klasyfikacji klubowej zostali sklasyfikowani na 2. miejscu. Indywidualnie medale wywalczyli:
Kat. „dzieci”:
Machnik Patryk (33kg) – 3. miejsce
Szwedo Maks (45kg) – 1.
Stańko Wojciech (45kg) – 3.
Krawiec Kamil (48kg) – 2.
Czerniak Jakub (50kg) – 3.
Kat. „młodzicy”:
Zając Marcel (35kg) – 2.
Michalak Jakub (38kg) – 1.
Śmiech Rafał (42kg) – 1.
Michalak Eryk (53kg) – 3.
Gajewski Hubert (100kg) – 3.
Kategoria „kadeci” :
Nagorny Sebastian (54kg) – 2.
Kuba Dwornikiewicz (63kg) - 1.
Zarzycki Sebastian (76kg) - 1.
Stęgierski Jakub (100kg) - 2.
Łojek Damian (100kg) - 3.
Tydzień wcześniej w Brzegu Dolnym odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików. Jakub Michalak zdobył tytuł V-ce Mistrza Polski Młodzików.
PS

zapasy mwm

W najbliższą sobotę 18 listopada na krytej pływalni MOSiR w Krasniku zostaną rozegrane Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w kategorii dzieci 10 i 11 lat.

Przed rozpoczęciem zawodów odbędzie się oficjalna dekoracja za ogólnopolską klasyfikację Drużynowego Wieloboju Dzieci 10 i 11 lat w 2017r. Przypomnijmy, że drużyna 10-latków UKP Fala Kraśnik została w tej klasyfikacji najlepszą ekipą w Polsce(!), a Amelia Wysocka i Paweł Bucoń zajęli II lokaty za indywidualny wielobój w stawce wszystkich zawodników 10-letnich w naszym kraju.

Program godzinowy imprezy na plakacie poniżej. Zapraszamy do kibicowania!

fala ogloszenie

Ależ mecz w Końskowoli! W ostatniej minucie pojedynku lidera z wiceliderem Stal wydarła zwycięstwo i pokazała, kto jest prawdziwym dominatorem w lubelskiej IV lidze.
Przed spotkaniem kończącym piłkarską jesień było już wiadomo, że nasi piłkarze skończą połowę sezonu na pierwszym miejscu, ich sobotni rywale na drugim. Ważna była jednak różnica między obydwoma zespołami, a również goniącym ich z trzeciej pozycji Hetmanem Zamość.
Drużyna Powiślaka to z pewnością największa niespodzianka tegorocznych rozgrywek. Przed sezonem raczej nie stawiano zespołu z Końskowoli w roli jednego z faworytów, tymczasem Powiślak przez długi czas nawet przewodził w tabeli. Terminarz LZPN ułożył się więc wręcz idealnie.
Stal rozpoczęła mecz bardzo ofensywnie. Już na początku meczu swoje okazje mieli napastnicy Arkadiusz Maj i Filip Drozd, ale ich czas miał dopiero nadejść. Póki co błyszczał bramkarz gospodarzy, a kraśniczanie musieli przyjąć dwa mocne ciosy. Najpierw w 17 min stracili bramkę, w 29 min ostoję defensywy Damiana Pietronia. Miejscowi ruszyli do przodu i teraz z kolei kilkukrotnie musiał wykazywać się między słupkami Adrian Kędzierski.
W pierwszej połowie działo się sporo, ale prawdziwy mecz zaczął się... po przerwie. Wydarzenia zaczęły przypominać jazdę na rollercoasterze. Stal wyrównała tuż po wznowieniu gry (Filip Drozd w 46 min), ale sześć minut potem jest już 1:2. W 60 min Filip strzela po raz drugi, w 67 min gospodarze znów wychodzą na prowadzenie. Koniec emocji? Nic bardziej mylnego. W 77 min trzeciego gola dla Stali wbija Rafał Król (trafił w dziesiątym kolejnym meczu), ale remis nie zadawala trenera Daniela Szewca. Stalowcy atakują i w ostatniej minucie gola na 4:3 strzela Arek Maj. Stal pany!
Piłkarska jesień w czwartej lidze dobiegła końca, choć są jeszcze zespoły, które będą grały za tydzień zaległe spotkania. Układ na szczycie tabeli jednak na pewno nie ulegnie zmianie. Stal z 39 punktami zdecydowanie lideruje. Powiślak ma osiem "oczek" straty, Hetman aż jedenaście. Trzecia liga wydaje się być na wyciągnięcie ręki.
Powiślak Końskowola – Stal Kraśnik 3:4 (1:0)
Stal: Kędzierski, Pietroń (29 Żuber), Chomczyk (59 Szewc), Matysiak, Gajewski, Falisiewicz, Skrzyński, Lutsyk, Król, Drozd, Maj
PS, fot.www.stalkrasnik.pl

stal powislak wyjazd

Czy może być dla piłkarza większy powód do radości niż gol w 90 minucie? Stal pany!

popularne mash

Dni Kraśnika 2017

Wiadomości

Dni Kraśnika 2017

Wiadomości

START         URZĄD MIASTA        RADA MIASTA        GALERIA         VIDEO      WYDARZENIA       KONTAKT         BIP

napis 

TURYSTYCZNY KRAŚNIK   WIRTUALNY SPACER   APLIKACJA MOBILNA   ŻYCIE KRAŚNIKA   FOLDER PROMOCYJNY   HOT SPOTS   ZALEW KRAŚNICKI