Sport

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 18 lutego 2019    |    Imieniny obchodzą: Konstancja, Maksym, Bernadeta

Sport

W dniach 11-13 stycznia w Wałbrzychu zostały rozegrane zawody tenisa stołowego w ramach III Grand Prix Polski Żaków. Wzięły w nich udział Maja Łakoma i Dominika Skibińska. Maja bez straty seta przebrnęła przez eliminacje do turnieju głównego, w którym po świetnej grze zakończyła rywalizację na 20 miejscu w kraju. Dominice do awansu zabrakło jednego zwycięstwa.

Z kolei w Woli Osowińskiej przeprowadzono III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Żaków i Juniorów. Świetnie w tych zawodach spisały się Dominika Skibińska i Daria Kowalska, które zajęły kolejno pierwsze i drugie miejsce, a w przedziale 13-16 uplasowała się Zuzanna Wróbel. Zwyciężczyni zawodów zapewniła sobie bezpośredni awans do turnieju ogólnopolskiego, który odbędzie się w kwietniu w Sępólnie Krajeńskim. Obok niej w tym turnieju wystąpi również Maja Łakoma, która z racji wysokiego miejsca w rankingu centralnym była zwolniona z eliminacji wojewódzkich. Spośród juniorów na 13 pozycji uplasowała się Wiktoria Daśko, 17 była Ewa Szubartowska, a 25 miejsce zajął Marcel Domański.

stks stycz1

skts stycz2

skts stycz3

skts stycz4

0
0
0
s2smodern

25 stycznia 2019 r. w Biłgoraju odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok szkolny 2017/2018. Uroczystość taka odbywa się co roku. Ale dla społeczności Publicznego Gimnazjum Nr1 w Kraśniku, tegoroczna uroczystość była wyjątkowa. Po raz pierwszy w historii naszego miasta – szkoła z Kraśnika zwyciężyła we współzawodnictwie wojewódzkim! To ogromny sukces. Już w ubiegłym roku byliśmy bardzo zadowoleni otrzymując piękny puchar za II miejsce w tej klasyfikacji. Teraz okazało się, że jesteśmy najlepsi !

W ten sposób zamknęliśmy piękną klamrą sportową historię naszej szkoły. Historię, która rozpoczęła się 20 lat temu, kiedy w lekcje wychowania fizycznego odbywały się na korytarzach, asfaltowym parkingu i „klepisku” przy szkole. Historię, która dzięki naszym bardzo zdolnym uczniom usiana była dziesiątkami medali finałów wojewódzkich w pływaniu, dwuboju nowoczesnym, lekkoatletyce, siatkówce, piłce nożnej i piłce ręcznej. W historii, która kończy się najwyższym możliwym osiągnięciem w tej rywalizacji. Historii szkoły, która wygasa w tym roku.

Twórcami tego całego dorobku byli przede wszystkim nasi uczniowie. Jednak ich sukcesy nie byłyby możliwe bez ogromnego wsparcia wszystkich dyrektorów, nauczycieli wychowania fizycznego oraz nauczycieli innych przedmiotów, którzy rozumieli, że wychowanie fizyczne to tak samo ważny przedmiot jak każdy inny.

Oby nasi następcy (uczniowie szkół podstawowych) poszli tym śladem i mogli cieszyć się takimi sukcesami jak my.

medal dwoboj

Na zdjęciu medaliści finałów wojewódzkich w pływaniu, dwuboju nowoczesnym i siatkówce

0
0
0
s2smodern

Siatkarze MKS Kraśnik 12 stycznia rozegrali dwa spotkania. Seniorzy zmierzyli się z zespołem AZS AWF Biała Podlaska, a kadeci podejmowali UKS Olimp Opole Lubelskie. Niestety w obydwu spotkaniach gospodarze okazali się bardzo gościnni i ulegli przyjezdnym drużynom. Pierwsze spotkanie stało na bardzo wyrównanym poziomie, niestety obydwie drużyny popełniały dużo błędów w polu zagrywki. Walka na przewagi w dwóch setach świadczy o dużym zaangażowaniu obydwu drużyn, grających przyzwoicie tego dnia w elementach ataku i relacji blok-obrona. Seniorzy MKS Kraśnik mieli szanse doprowadzić do tie-breaka, ale zabrakło skutecznych akcji w końcówce czwartego seta i skrupulatnie wykorzystali to goście z Białej podlaskiej, dobrze dysponowani tego dnia w polu zagrywki wygrywając 3-1 (25:21;28;30;23:25;24:26). Zespół gospodarzy niestety tego dnia wystąpił w osłabionym składzie, gdyż kilku zawodników zmaga się z mikro urazami, miejmy nadzieję, że na mecz z liderem z Nałęczowa wszyscy zdążą się wykurować. Udanego debiutu w barwach seniorskiej ekipy doświadczyli Adam Skica i Sebastian Mikusek, grający na pozycjach libero. Aktualnie zespół seniorów plasuje się na 5 miejscu w tabeli rozgrywek wojewódzkiej III ligi siatkówki. Skład zespołu: Cezary Kostaniak, Szymon Mańkowski, Maciej Kuliński, Szymon Rudziejewski, Ernest Hałabiś, Michał Ciorgoń, Adam Skica, Sebastian Mikusek, Gabriel Salit, Bartłomiej Kozioł, trener: Andrzej Zdenicki.

Niestety w ślady swoich starszych kolegów poszli zawodnicy kadeta ulegając po słabym spotkaniu drużynie z Opola Lubelskiego. Wiele błędów w polu zagrywki oraz słaba skuteczność w ataku naszej drużyny sprawiły, że dobrze grający i walczący o każdą piłkę opolanie mogli cieszyć się za zdobycia kompletu punktów. Zespół z Kraśnika momentami grał fantastyczną i skuteczną siatkówkę, niestety przeplataną prostymi błędami własnymi. Wynik końcowy spotkania MKS Kraśnik vs Olimp Opole Lubelskie 0:3 (21:25;19:25;23:25). Aktualnie kadeci MKSu plasują się na 3 pozycji w wojewódzkiej lidze kadetów. 

Na zdjęciu od lewej stoją:trener Mieczysław Biernacki, Bartłomiej Tryka, Karol Kawa, Kamil Kołtun, Bartłomiej Sadowski, Dawid Cieślik, Kamil Janik, Kacper Ołownia.

Od lewej klęczą: Stanisław Włodarczyk, Dawid Nakonieczny. Sebastian Mikusek, Michał Szymula, Adam Skica, Jan Kułaga.

mks 12 stycznia

0
0
0
s2smodern

Kadeci UKS Biało Czarni Kraśnik rozegrali ostatnią kolejkę spotkań  Spalding Cup U 16. Rywalem gospodarzy była drużyna MKS Start SA II Lublin. Pierwszy mecz zakończył się porażką Kraśniczan w samej końcówce meczu, 3 punktami.

Chcąc wyprzedzić w ligowej tabeli swoich rówieśników, Biało Czarni musieli wygrać przynajmniej dwoma koszami. Pod nieobecność trenera Piotra Kozłowskiego spowodowanej chorobą, na ławce trenerskiej usiadł Wojciech Kowalski. Zawodnicy zmobilizowali się i wygrali z nawiązką 78 : 59. Do gry wrócił wreszcie Szymon Magdziak który poprowadził chłopaków do zwycięstwa.

Teraz przed Kadetami dwumecz z czwartą drużyną Podkarpacia, która wkrótce zostanie wyłoniona w tamtejszych rozgrywkach. 

Skład UKS Biało Czarni Kraśnik:
Magdziak 28, Wójtowicz  20, Grządka 15, Wnuk 3, Biskup 2, Jurak 2, Kozłowski 2, Król 2, Chęć 2,
Góras 2, Mazur, Kłyszewski.

uks bialo czarni kadet

 

 

0
0
0
s2smodern

23grudnia 2018 r. odbył się Charytatywny Turniej w Siatkonogę zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 5. Uczestnicy zagrali dla dzieci z kraśnickiego Domu Dziecka. W turnieju wystąpiło 21 zespołów, w tym jeden zza granicy. Do gry przystąpili absolwenci PSP 5, na czele ze świeżo upieczonym reprezentantem Polski, Damianem Szymańskim. Uczestniczyli również Marcel Kotwica (Puszcza Niepołomice), Paweł Zięba (Tus Tegen), Marcin Matysiak (Bałtyk Gdynia), Kamil Król (kluby w Grecji) czyli zawodnicy, którzy posmakowali już profesjonalnej piłki. W turnieju wystąpiła cała masa wychowanków MUKS Kraśnik oraz wielu, byłych i obecnych, piłkarzy Stali Kraśnik, a także zawodnicy z regionu występujący w drużynach powiatu czy województwa, bowiem w siatkonodze liczy się przede wszystkim technika piłki nożnej. Naprzeciw siebie stanęły zespoły trampkarzy (Młode Muksy) oraz Weteranów Stali czy Oldbojów Stali kontra Rejon 5 (zawodnicy grający do niedawna w III lidze) i górą byli starsi piłkarze. Całej imprezie towarzyszyła kapitalna atmosfera nie tylko na boiskach, ale także wśród licznie zgromadzonych na trybunach kibiców. Podczas turnieju przeprowadzono licytację gadżetów. Były to głównie koszulki, piłki, szaliki, proporczyki, których cena sięgnęła nawet tysiąca złotych! W licytacjach bardzo aktywni byli przedstawiciele władz: marszałek Jarosław Stawiarski, burmistrz Wojciech Wilk, wicestarosta Karol Rychlewski, którzy wsparli akcję.  

Zwycięstwo odniósł zespół 100 lat, w składzie: Damian Pietroń, Karol Iwanowicz i Daniel Szewc. Pokonali oni MUKS Kraśnik reprezentowany przez Konrada Szmyrgałę, Damiana Szymańskiego, Marcela Kotwicę, Pawła Ziębę. Trzecie miejsce przypadło drużynie Meksyk Team, czwarte Cieplakom. MVP turnieju został nie kto inny, jak Damian Szymański. Warto dodać, że zagrała również jedna kobieta, Julia Witek, reprezentująca Rodzinę Szymańskich.

Najważniejszy był jednak cel, jaki przyświecał organizatorom czyli zbiórka pieniędzy, akcesoriów sportowych, talonów, słodyczy, maskotek itp. Miasto Kraśnik ufundowało stół do piłkarzyków a Starostwo Powiatowe w Kraśniku stół do tenisa. Kwota, jaką udało się zebrać przekroczyła (uwaga!) 20 tysięcy złotych, co przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Turniejem interesowały się media, m.in.: TVP Lublin, Eska Kraśnik, Dziennik Wschodni, Kurier Lubelski, Głos, Życie Kraśnika, a także wiele portali: kraśnik24.pl, lubsport.pl, stalkrasnik.pl i inne.

Impreza stanowiła duże wyzwanie organizacyjne. Z całą pewnością można jednak stwierdzić, iż pomysłodawcy a zarazem główni realizatorzy, Daniel Szewc i Jarosław Gąszczyk, podołali zadaniu, bowiem przedsięwzięcie zakończyło się bardzo dużym sukcesem. Jest w tym olbrzymia zasługa sponsorów, którzy licznie odpowiedzieli na apel o pomoc i udzielili jej w różnej formie. Wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do tej pięknej imprezy serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że turniej w siatkonogę na stałe wpisze się do kalendarza imprez organizowanych przez szkołę.

siatkonoga1

 

siatkonoga2

0
0
0
s2smodern

swiateczne lapanie karpia 2018

0
0
0
s2smodern

W dniach 15-16 grudnia w hali sportowej SP nr 2 w Kraśniku został rozegrany III Ogólnopolski Świąteczny Turniej Tenisa Stołowego Kraśnik 2018 w kategoriach żaków, młodzików i kadetów. Uroczystego otwarcia imprezy dokonali Burmistrz Miasta Kraśnik Wojciech Wilk, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz wiceprezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego Kamil Dziukiewicz.

Do dwudniowej rywalizacji przy zielonych, pingpongowych stołach zgłosiło się 173 zawodników z całego kraju oraz zawodniczki i zawodnicy z Ukrainy. W tych prestiżowych zawodach wzięła udział ścisła czołówka polskich tenisistów stołowych w wieku 9-15 lat, wśród których nie brakowało reprezentantów naszego kraju. Uczestnicy i ich opiekunowie podkreślali wzorową organizację turnieju i wyjątkową życzliwość ze strony osób odpowiedzialnych za obsługę zawodów oraz wolontariuszy. Świąteczny turniej staje się jedną z najbardziej medialnych imprez tenisa stołowego, budząc zainteresowanie nie tylko mediów regionalnych, ale i ogólnopolskich. Do pełni szczęścia zabrakło jedynie wyników sportowych. Niestety w tegorocznej edycji kraśnickim zawodnikom, mimo ambitnej postawy, nie udało się stanąć na podium.
Organizatorem imprezy był Szkolny Klub Tenisa Stołowego Dwójka Kraśnik. Zadanie realizowane było ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki przy finansowym wsparciu Miasta Kraśnik, Starostwa Powiatowego w Kraśniku, firmy Butterfly oraz lokalnych sponsorów.
Artur Domański, zdjęcia Michał Lenart

skts turniej ogolnopolski 1

W hali sportowej przy SP 2 rywalizacja toczyła się na kilkunastu stołach

skts turniej ogolnopolski 2

Uroczystego otwarcia imprezy dokonali Burmistrz Miasta Kraśnik Wojciech Wilk oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski

0
0
0
s2smodern

Szykuje się wspaniała impreza piłkarska. W niedzielę 23 grudnia w hali sportowej im. Arkadiusza Gołasia rozegrany zostanie charytatywny turniej w siatkonogę pod hasłem „Gramy dla Domu Dziecka w Kraśniku”. Wystąpi aż 21 zespołów, które najpierw rywalizować będą w grupach, a później o miejsca. Niewątpliwą atrakcją turnieju będzie występ reprezentanta Polski, występującego obecnie w Wiśle Płock Damiana Szymańskiego. Organizatorom udało się zebrać liczne grono sponsorów (wśród nich oczywiście Miasto Kraśnik), ponadto każdy zespół wpłaci minimum 50 zł na rzecz wychowanków kraśnickiego Domu Dziecka.
Początek imprezy o godzinie 9.00. Zapraszamy!

plakat siatkonoga

0
0
0
s2smodern

W ostatnim w tym roku spotkaniu siatkarskiej III ligi zawodnicy MKS Kraśnik podejmowali sąsiada w tabeli Seven Tempo Chełm. Wyżej plasowali się goście, którzy z rozmachem rozpoczęli rozgrywki (dwa razy po 3:0), ale ostatnio jakby złapali nieco zadyszki (0:3 z Cisami Nałęczów). Odwrotnie kraśniczanie, którzy początek mieli nieszczególny, za to teraz zaczęli gromadzić punkty. Wygrana za trzy punkty gwarantowała podopiecznym Andrzeja Zdenickiego przeskoczenie rywala w tabeli.
Wszystko zaczęło się jednak po myśli przyjezdnych. Chełmianie wygrali wysoko pierwszą partię i raczej trudno było się spodziewać, że zejdą z parkietu pokonani. W siatkówce jednak każdą partię gra się od początku i siatkarze MKS tę możliwość bezwzględnie wykorzystali. Duża w tym zasługa trenera Zdenickiego, który przestawił od drugiego seta swojego rozgrywającego Cezarego Kostaniaka na przyjęcie, a obowiązki kierowania grą przejął Gabriel Salit. Kraśniczanie wzmocnili także zagrywkę, która zaczęła przyjezdnym sprawiać coraz większe kłopoty. Każda z trzech następnych partii rozstrzygała się w zaciętych końcówkach, jednak za każdym razem na korzyść gospodarzy.
Dzięki wygranej 3:1 kraśniczanie zrównali się punktami z trzecim Powiślakiem Końskowola, a do wicelidera Arki Wojsławice mają już tylko jeden punkt straty.
MKS Kraśnik - Seven Tempo Chełm 3-1 (13:25;25:23;25:22;25:23)
MKS: Szymon Rudziejewski-Rudziewicz, Marek Kozyra, Sebastian Sołtys, Maciek Kuliński, Michał Ciorgoń, Szymon Mańkowski, Cezary Kostaniak, Sebastian Wnuk, Bartosz Dąbrowski, Bartłomiej Kozioł, Gabriel Salit. Trener Andrzej Zdenicki.

mks sezon 18 19

0
0
0
s2smodern

Nietypowy przebieg miał bieg na dystansie półmaratonu, na który Kamil Jastrzębski wybrał się aż do hiszpańskiej Malagi. Co prawda bieg rozegrany w malowniczej Andaluzji reprezentant kraśnickiego SKB wygrał (czas 1:08:15), ale na mecie okazało się, że wynik powinien być o kilka minut lepszy. Dlaczego nie był? Otóż hiszpańscy sędziowie nie pozwalali kraśniczaninowi biec z „zającem” prowadzącym grupę biegnących nieco wcześniej maratończyków, których Kamil na trasie po prostu… dogonił. Za bieg z czołówką maratończyków zawodnik SKB Kraśnik ukarany został dwoma żółtymi kartkami. Kolejne upomnienie sędziów miało skutkować zdjęciem z trasy. -Trzecie ostrzeżenie spowodowało, że straciłem chęć do biegu. Zamiast myśleć o trzymaniu tempa, biłem się z myślami „jak tak można ?” Przyszedł pomysł zejścia z trasy, ale nie po to wystartowałem - napisał Kamil na swoim profilu społecznościowym. Trzeba też zaznaczyć, że w regulaminie zawodów nie było zapisu o zakazie trzymania się liderów biegu głównego. Szkoda, bo wyglądało na to, że Kamil pojechał do Hiszpanii w życiowej formie.

skb jastrzebski malaga

Kamil Jastrzębski jako pierwszy przekracza linię mety półmaratonu w Maladze. Uśmiechu na twarzy jednak nie widać.

0
0
0
s2smodern