Sport

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 23 maja 2018    |    Imieniny obchodzą: Iwona, Michał, Dezyriusz

legia ss1Więzy kraśnickich kibiców z najsłynniejszym polskim klubem, czyli  Legią Warszawa mają już wieloletnią tradycję. Teraz te przyjazne relacje przekształcają się w realna współpracę zaprzyjaźnionych klubów. Delegacja Stali Kraśnik z prezesem Dariuszem Buczkowskim gościła w styczniu w Warszawie, a głównym tematem rozmów było utworzenie w Kraśniku akademii piłkarskiej pod patronatem Legii Warszawa.

Już 3 lutego odbyła się rewizyta warszawskich działaczy. Spotkanie, którego gospodarzem był burmistrz Mirosław Włodarczyk, odbyło się w Urzędzie Miasta Kraśnik. Fundację Legia Soccer Schools reprezentowali: Adam Orlikowski, członek zarządu, Mariusz Harasimowicz i Rafał Gajewski, koordynatorzy projektu oraz Wojciech Hadaj, słynny spiker Legii. W spotkaniu uczestniczyli inicjatorzy całej akcji, czyli działacze Stali Kraśnik: Dariusz Buczkowski, prezes klubu, Krzysztof Górka, Sławomir Rola i Dariusz Koneczny, członkowie zarządu. Podczas spotkania zostały przedstawione założenia działalności piłkarskich przedszkoli oraz plany utworzenia ośrodka szkoleniowego w Kraśniku. Warszawski klub, podobnie jak inne wielkie kluby Europy, wprowadził program szkolenia dzieci pod marką Legia Soccer Schools w ponad 50 ośrodkach w całym kraju. Kraśnik zostałby trzecim ośrodkiem działającym na Lubelszczyźnie po Zamościu i Białej Podlaskiej, a otwarcie piłkarskiego przedszkola dla dzieci od 3 do 7 lat zaplanowano na 1 kwietnia tego roku. Zajęcia mają się odbywać na obiektach MOSiR Kraśnik, a prowadzić je będzie kadra szkoleniowa, która przejdzie specjalne kursy w ośrodkach firmowanych przez Legię. W tym aspekcie liczymy na młodych, dobrze wykształconych trenerów z wrodzonymi predyspozycjami do pracy z małymi dziećmi. Zdajemy sobie sprawę, że znalezienie takowych nie będzie łatwym zadaniem, ale zarówno Legia i stal na pewno sobie z tym podstawowym problemem poradzą. Oczywiście sama nauka gry w piłkę nożną nie jest głównym celem działalności piłkarskiego przedszkola. Jak czytamy na stronie fundacji „…nadrzędnymi celami zajęć w „Piłkarskich Przedszkolach Legii” jest: nauka postawy fair play oraz wzajemnego szacunku, wzmacnianie potrzeby ruchu z wykorzystaniem gier i zabaw, kształtowanie koordynacji ruchowej oraz poczucia równowagi, danie poczucia dzieciom przynależności w rodziny Legii Warszawa, propagowanie zdrowego trybu życia i wzmacnianie relacji między opiekunami i dziećmi z wykorzystaniem zabaw i gier z elementami piłki nożnej.”

Zapewne marka Legii Warszawa przyciągnie wielu młodych adeptów piłki nożnej i nawet cena za zajęcia 80 złotych miesięcznie, nie powinna odstraszyć rodziców. Natomiast utrzymanie projektu przez lata będzie zależeć wyłącznie od oddanej wyłącznie temu projektowi kadry trenerskiej.

legia ss3

Wojciech Hadaj ( z lewej) i Adam Orlikowski podczas wizyty w Krasniku (foto. E. Łukasik)

 

0
0
0
s2smodern