Sport

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 16 stycznia 2018    |    Imieniny obchodzą: Marceli, Włodzimierz, Bernard

legia ss1Więzy kraśnickich kibiców z najsłynniejszym polskim klubem, czyli  Legią Warszawa mają już wieloletnią tradycję. Teraz te przyjazne relacje przekształcają się w realna współpracę zaprzyjaźnionych klubów. Delegacja Stali Kraśnik z prezesem Dariuszem Buczkowskim gościła w styczniu w Warszawie, a głównym tematem rozmów było utworzenie w Kraśniku akademii piłkarskiej pod patronatem Legii Warszawa.

Już 3 lutego odbyła się rewizyta warszawskich działaczy. Spotkanie, którego gospodarzem był burmistrz Mirosław Włodarczyk, odbyło się w Urzędzie Miasta Kraśnik. Fundację Legia Soccer Schools reprezentowali: Adam Orlikowski, członek zarządu, Mariusz Harasimowicz i Rafał Gajewski, koordynatorzy projektu oraz Wojciech Hadaj, słynny spiker Legii. W spotkaniu uczestniczyli inicjatorzy całej akcji, czyli działacze Stali Kraśnik: Dariusz Buczkowski, prezes klubu, Krzysztof Górka, Sławomir Rola i Dariusz Koneczny, członkowie zarządu. Podczas spotkania zostały przedstawione założenia działalności piłkarskich przedszkoli oraz plany utworzenia ośrodka szkoleniowego w Kraśniku. Warszawski klub, podobnie jak inne wielkie kluby Europy, wprowadził program szkolenia dzieci pod marką Legia Soccer Schools w ponad 50 ośrodkach w całym kraju. Kraśnik zostałby trzecim ośrodkiem działającym na Lubelszczyźnie po Zamościu i Białej Podlaskiej, a otwarcie piłkarskiego przedszkola dla dzieci od 3 do 7 lat zaplanowano na 1 kwietnia tego roku. Zajęcia mają się odbywać na obiektach MOSiR Kraśnik, a prowadzić je będzie kadra szkoleniowa, która przejdzie specjalne kursy w ośrodkach firmowanych przez Legię. W tym aspekcie liczymy na młodych, dobrze wykształconych trenerów z wrodzonymi predyspozycjami do pracy z małymi dziećmi. Zdajemy sobie sprawę, że znalezienie takowych nie będzie łatwym zadaniem, ale zarówno Legia i stal na pewno sobie z tym podstawowym problemem poradzą. Oczywiście sama nauka gry w piłkę nożną nie jest głównym celem działalności piłkarskiego przedszkola. Jak czytamy na stronie fundacji „…nadrzędnymi celami zajęć w „Piłkarskich Przedszkolach Legii” jest: nauka postawy fair play oraz wzajemnego szacunku, wzmacnianie potrzeby ruchu z wykorzystaniem gier i zabaw, kształtowanie koordynacji ruchowej oraz poczucia równowagi, danie poczucia dzieciom przynależności w rodziny Legii Warszawa, propagowanie zdrowego trybu życia i wzmacnianie relacji między opiekunami i dziećmi z wykorzystaniem zabaw i gier z elementami piłki nożnej.”

Zapewne marka Legii Warszawa przyciągnie wielu młodych adeptów piłki nożnej i nawet cena za zajęcia 80 złotych miesięcznie, nie powinna odstraszyć rodziców. Natomiast utrzymanie projektu przez lata będzie zależeć wyłącznie od oddanej wyłącznie temu projektowi kadry trenerskiej.

legia ss3

Wojciech Hadaj ( z lewej) i Adam Orlikowski podczas wizyty w Krasniku (foto. E. Łukasik)

 

popularne mash

Dni Kraśnika 2017

Wiadomości

Dni Kraśnika 2017

Wiadomości

START         URZĄD MIASTA        RADA MIASTA        GALERIA         VIDEO      WYDARZENIA       KONTAKT         BIP

napis 

TURYSTYCZNY KRAŚNIK   WIRTUALNY SPACER   APLIKACJA MOBILNA   ŻYCIE KRAŚNIKA   FOLDER PROMOCYJNY   HOT SPOTS   ZALEW KRAŚNICKI