Sport

TRANSMISJE NA ŻYWO >>

s5 logo2

Dzisiaj jest: 30 marca 2017    |    Imieniny obchodzą: Amelia, Leonard, Dobromir

Na pływalni Aqua Lublin odbyły się w dniach 11-12 lutego Ogólnopolskie Zawody Pływackie pod nazwą Memoriał Henryka Kosakowskiego. To zawody rozgrywane niemal nieprzerwanie od 1972 roku, upamiętniające postać pierwszego Prezesa Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego. Zawody rozgrano na pływalni 50-metrowej w trzech blokach konkurencji. Do rywalizacji przystąpiło 352 zawodników z 40 klubów z całej Polski (między innymi pięcioro olimpijczyków z IO 2016) oraz dwóch klubów zagranicznych – Szkoły Sportowej nr 3 Rivne z Ukrainy oraz Aquacity Poprad ze Słowacji. Nie mogło zabraknąć też dużej, 21 osobowej ekipy UKP Fala Kraśnik.

Dla kraśniczan zawody te okazały się niezwykle udane. Dziewięcioro pływaków stawało na podium, zdobywając łącznie 30 medali!

Wyróżniła się przede wszystkim Anna Wilk. Ania zwyciężała aż sześciokrotnie: na 50 ,100 i 400 m st. dowolnym oraz 50, 100 i 200m st. klasycznym i otrzymała nagrodę dla najlepszej zawodniczki w kategorii 10-11 lat. Amelia Wysocka zajęła dwukrotnie I miejsce (100m st. grzbietowym i 200m st. dowolnym) i dwukrotnie II miejsce ( 50 i 100 m st. dowolnym., Maja Ryfka zwyciężyła na 50m st. grzbietowym i dwukrotnie zajęła III miejsce ( 200m st. grzbietowym i 200m st. dowolnym),  Milena Machulak dwukrotnie była II ( 50 i 200 m st. klasycznym) oraz zajęła III miejsce na 100m tym stylem. Błażej Paszkowski wywalczył  II miejsce na 50 m st. grzbietowym oraz dwie III lokaty ( 200 m st. grzbietowym i 200m st. dowolnym). Paweł Bucoń aż czterokrotnie był II (50, 100 i 200 st. dowolnym i 100m st. grzbietowym). Wojciech Siekaczyński zwyciężył na 200 m st. grzbietowym oraz trzykrotnie zajął III miejsce ( 50 i 100m st. grzbietowym i 100 m st. dowolnym). Wszyscy wyżej wymienieni zawodnicy startowali w kategorii 10-11 lat.

Z nieco starszych zawodników najlepiej zaprezentowali się Artur Siekaczyński ( II miejsce na 200m st. grzbietowym i III miejsce na 50m tym stylem) oraz Łukasz Borsuk ( III miejsce na 200 m st. motylkowym z rekordem klubu).

W punktacji drużynowej oraz klasyfikacji medalowej UKP Fala Kraśnik zajęła V miejsce.Wszystkie wyniki i zdjęcia na www.falakrasnik.pl

PS, fot.swimportal.pl

fala wilk

Na podium Ania Wilk (trzecia z prawej) w towarzystwie m.in. Anny Dowgiert, olimpijki z Rio

popularne mash

START         URZĄD MIASTA        RADA MIASTA        GALERIA         VIDEO      WYDARZENIA       KONTAKT         BIP