W dniach 11-13 i 18-20 grudnia rozegrano Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu we wszystkich kategoriach wiekowych. Najpierw rywalizowali juniorzy 15 lat (Łódź), 16 lat (Gliwice) i 17-18 lat (Lublin). Później wystartowali pływacy 14 letni (Ostrowiec Świętokrzyski) oraz seniorzy i młodzieżowcy (Olsztyn).
Kraśnik reprezentowali zawodnicy UKP Fala Kraśnik i nie zawiedli pływając w finałach wszystkich imprez w których startowali. W Łodzi startowała Oliwia Sosnówka dwukrotnie meldując się w finale B – na 200m st. motylkowym i 400m st. zmiennym. W Lublinie wystąpili: Zofia Szewczyk, Artur Siekaczyński i Piotr Borsuk. Zosia dwukrotnie „otarła się” o medal zajmując IV miejsce na 800m st. dowolnym oraz VI miejsce na 400m tym stylem. Dwukrotnie w finałach pływał też Artur Siekaczyński – w finale A zajął VII miejsce na 200m st. grzbietowym, a na 1500m st. dowolnym był VIII.
Najwyższe pozycje w swoich zawodach zajmowali jednak najmłodsi nasi pływacy – juniorzy 14 letni, którzy rywalizowali w Ostrowcu Świętokrzyskim. Błażej Paszkowski został Mistrzem Polski na 50m st. grzbietowym oraz wicemistrzem na 100m tym stylem! Maja Ryfka natomiast wywalczyła dwa brązowe medale na 100 i 200m – oczywiście stylem grzbietowym (styl ten powoli staje się wizytówką pływaków z Kraśnika – przypomnijmy, że tym stylem pływała także kraśnicka olimpijka – Zuzanna Mazurek). Bardzo dobrze zaprezentowała się także Anna Wilk, która dwa razy awansowała do finału ( ze względu na obostrzenia rozgrywany był tylko jeden ośmioosobowy finał) i zajęła VI miejsce na 200m st. klasycznym i VII miejsce na 400m st. zmiennym. Znakomite starty zanotował również Rafał Wójcik. Do finału nie udało się zakwalifikować choć na 200m st. motylkowym było bardzo blisko ( 9 miejsce w eliminacjach – pierwszy rezerwowy finału). Zo to czasy na 200m st. motylkowym i 400m st. dowolnym są nowymi rekordami Polski niesłyszących juniorów 14 letnich!
Należy dodać, że mimo licznych ograniczeń i obostrzeń związanych z istniejącą sytuacją, udało się w Polsce przeprowadzić imprezy mistrzowskie we wszystkich kategoriach wiekowych. A sztuka ta nie udała się w większości krajów na całym świecie. To bardzo ważne, bo w przeciwnym razie ciężko byłoby utrzymać zawodników w reżimie treningowym i z całą pewnością poziom sportowy pływaków bardzo by się obniżył.