Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Powszechny Spis Rolny

23.09.2020 Print
Powszechny Spis Rolny 




Szanowni Państwo!
Podajemy numer telefonu, na który można przekazywać SMS-y z nr telefonów rolników – 571506060
oraz 
adres e-mail, na który można przekazywać numery telefonów rachmistrzów –
RolnyLublin@stat.gov.pl


 



Rolniku, od 9 listopada skrócony został czas, w którym możesz wrócić do samospisu od pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji. Zamiast dotychczasowych 14 masz na to tylko 5 dni! Pamiętaj – spis kończy się 30.11.2020!



Cel konkursu:

poszerzenie kompetencji językowych uczniów z zakresu słownictwa z języka angielskiego, związanego z zagadnieniami objętymi Powszechnym Spisem Rolnym, który trwa od 1 września do 30 listopada 2020 r. i dotyczy ponad 1,5 miliona gospodarstw rolnych w całej Polsce,

rozwój umiejętności uczniów, takich jak logiczne myślenie, liczenie i wyobraźnia przestrzenna,

poszerzenie wiedzy na temat statystyki publicznej i Powszechnego Spisu Rolnego 2020 wśród młodzieży.

 

Do wygrania atrakcyjne nagrody!:

powerbanki

pendrive’y

koszulki

piłki

i wiele innych

 

Uczniu! Rozwiąż zadanie konkursowe i poznaj nowe słówka w języku angielskim związane z pracą rolników, zwierzętami gospodarskimi, maszynami rolniczymi i innymi zagadnieniami objętymi Powszechnym Spisem Rolnym 2020.

 

Pierwszych dwudziestu uczniów, którzy nadeślą poprawne rozwiązanie zadania konkursowego, otrzyma atrakcyjne nagrody! 


REGULAMIN KONKURSU:
/upload/pliki/files/Konkurs%20dla%20uczni%C3%B3w%20klas%207-8%20szko%C5%82y%20podstawowej%20pt.%20%E2%80%9ESpisowa%20krzy%C5%BC%C3%B3wka%20j%C4%99zykowa%E2%80%9D%20%E2%80%93%20Regulamin.pdf


Konkurs dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej pt. „Wyszukiwanka językowa” organizowany przez Urząd Statystyczny w Lublinie.

 

Celem konkursu jest rozwijanie spostrzegawczości u dzieci, poszerzenie kompetencji językowych dzieci z zakresu słownictwa z języka angielskiego, związanego z zagadnieniami objętymi Powszechnym Spisem Rolnym, który trwa od 1 września do 30 listopada 2020 r. i dotyczy ponad 1,5 miliona gospodarstw rolnych w całej Polsce, poszerzenie wiedzy na temat statystyki publicznej i Powszechnego Spisu Rolnego 2020 wśród dzieci.

Do wygrania atrakcyjne nagrody!:

-gry logiczne

-świnki skarbonki

-kredki

-puzzle

i wiele innych.
 

POWSZECHNY SPIS ROLNY 01.09.2020-30.11.2020

Uczniu! Rozwiąż zadanie konkursowe i poznaj nowe słówka w języku angielskim związane z pracą rolników, zwierzętami gospodarskimi, maszynami rolniczymi i innymi zagadnieniami objętymi Powszechnym Spisem Rolnym 2020.

Pierwszych dwudziestu uczniów, którzy nadeślą poprawne rozwiązanie zadania konkursowego, otrzyma atrakcyjne nagrody!

Zadanie konkursowe wraz z regulaminem konkursu do pobrania w załącznikach poniżej. 

Zadanie konkursowe: 
/upload/pliki/files/Zadanie%20konkurskowe.pdf

Regulamin konkursu: 
/upload/pliki/files/Regulamin%20konkursu.pdf
 


Drodzy Nauczyciele!
W związku z trwającym od 1 września do 30 listopada 2020 roku Powszechnym Spisem Rolnym 2020, zespół pracowników Głównego Urzędu Statystycznego i Urzędów Statystycznych przygotował ciekawie opracowane materiały edukacyjne. Można je znaleźć na stronie:
https://spisrolny.gov.pl/materialy-edukacyjne.
Spiszmy się jak na rolników przystało!







Quiz z wiedzy o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 dla uczniów szkół podstawowych
i średnich przygotowany przez Urząd Statystyczny w Lublinie

 
 
Uczniu rozwiąż quiz (test wyboru) umieszczony na Formularzach Google pod adresem: 
https://forms.gle/nLGL45iJAsbU2Asq5.
 
Odpowiedzi na pytania należy przesłać poprzez formularz google do 16 listopada 2020 r.
 
Celem konkursu jest:
- rozwijanie wiedzy i umiejętności z zakresu statystyki, statystyki publicznej i Powszechnego Spisu Rolnego 2020 wśród uczniów szkół podstawowych i średnich;
- wzbudzenie zainteresowania statystyką publiczną, wśród uczniów;
 
Do wygrania atrakcyjne nagrody dla uczniów i szkół:
 
Dla 60 najlepszych uczniów:
powerbank, pendrive, koc piknikowy, ręcznik szybkoschnący, koszulka T-shirt, czapka z daszkiem (gadżety z logo Powszechnego Spisu Rolnego 2020).
 
Dodatkowo każda szkoła, której uczniowie znajdą się wśród zwycięzców konkursu otrzyma
1 zestaw piłek (piłki do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej)  z logo Powszechnego Spisu Rolnego 2020 (maksymalnie 60 szkół).
 
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!
 

Regulamin konkursu dostępny na stronie Urzędu Statystycznego w Lublinie https://lublin.stat.gov.pl/ pod zakładką Powszechny Spis Rolny 2020 Konkursy.

 
Szanowni Państwo!

 

Użytkownicy gospodarstw rolnych, którzy dokonali samospisu  w aplikacji spisowej mogą wziąć udział w LOTERII POWSZECHNEGO SPISU ROLNEGO 2020, która trwa od 1 października do 23 listopada 2020 r.

 

Szczegółowe informacje oraz regulamin loterii dostępne są na stronie internetowej:  www.loteria.spisrolny.gov.pl<http://www.loteria.spisrolny.gov.pl>. Została również uruchomiona Infolinia, która obsługuje przedsięwzięcie pod numerem telefonicznym 22 122 18 11.

 

Dla uczestników loterii przewidziano nagrody rzeczowe:

- 20 Nagród I stopnia w postali laptopów Dell Inspiron G5 5500

- 88 Nagród II stopnia w postaci tabletów Samsung Galaxy Tab S6 Lite wraz z aktywną kartą z dostępem do Internetu (20 GB/mies.)

- 400 Nagród III stopnia w postaci przenośnych dysków twardych Seagate Expansion 2TB

 

Odbędą się trzy losowania pod nadzorem komisji w terminach:

                * 20 października 2020 r.

                * 3 listopada 2020 r.

                * 23 listopada 2020 r.

Każde losowanie będzie relacjonowane na żywo na kanale YouTube Głównego Urzędu Statystycznego.



Powszechny Spis Rolny odbędzie się w całej Polsce od 1 września do 30 listopada 2020 r.
Wyniki spisu rolnego pozwolą na wieloprzekrojowe scharakteryzowanie polskiego rolnictwa i ukazanie zmian,
jakie w nim zaszły w ostatnim dziesięcioleciu. Pomogą władzom i przede wszystkim polskim rolnikom w podejmowaniu trafnych decyzji strategicznych, które będą poparte analizą wiarygodnych danych dostarczanych przez statystykę publiczną. Wyniki spisu będą też wykorzystane w negocjacjach z Komisją Europejską w sprawie programów wsparcia dla polskiego rolnictwa. W spisie rolnym zapytamy m.in. o: osoby kierujące gospodarstwem, wkład pracy członków rodziny i pracowników najemnych, strukturę dochodów gospodarstwa domowego, działalność inną niż rolnicza prowadzoną w gospodarstwie rolnym, typ własności użytków rolnych, rodzaj użytkowanych gruntów, powierzchnię zasiewów, pogłowie zwierząt gospodarskich, rodzaje budynków gospodarskich, ciągniki i maszyny rolnicze, nawożenie.
Spis rolny będzie prowadzony w gospodarstwach rolnych:
• osób fizycznych (gospodarstwach indywidualnych),
• osób prawnych,
• jednostek organizacyjnych niemających osobowości
prawnej.
Rolnicy będą mogli udzielić informacji o gospodarstwach rolnych poprzez:
• samospis na stronie internetowej GUS (stat.gov.pl) i spisu rolnego (spisrolny.gov.pl),
• odpowiedzi w wywiadzie telefonicznym przeprowadzanym przez rachmistrza telefonicznego,
• odpowiedzi w wywiadzie bezpośrednim przeprowadzanym przez rachmistrza terenowego, który odwiedzi gospodarstwo rolne.
Spiszmy się, jak na rolników przystało!
Więcej informacji: spisrolny.gov.pl



Powszechny Spis Rolny 2020
 
Od początku września do 30 listopada br. trwa w całej Polsce Powszechny Spis Rolny – najważniejsze badanie statystyczne w tym roku. Spisy rolne odbywają się co 10 lat i obejmują wszystkie gospodarstwa rolne w Polsce. Łącznie spisowi podlega ok.1,5 mln gospodarstw rolnych, z tego w województwie lubelskim ponad 190 tys.
Dane zebrane w spisie służą m. in. do opracowania programów rozwojowych polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich i dostarczają szczegółowych informacji o sytuacji społecznej, demograficznej i ekonomicznej rolników oraz o prowadzonej przez nich produkcji rolnej. Rolnicy zobowiązani są do udzielania dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi.
Spisu można dokonać samodzielnie na dwa sposoby:
  • poprzez formularz internetowy, dostępny wraz z instrukcją do logowania na stronie internetowej GUS https://spisrolny.gov.pl.
  • telefonicznie - w przypadku braku dostępu do Internetu – kontaktując się z infolinię spisową na numer 22 279 99 99 wew. 1 i wybrać opcję „Spisz się przez telefon”.
 
Zachęcamy do samodzielnego wzięcia udziału w Spisie za pomocą metody samospisu internetowego, który odbywa za pośrednictwem interaktywnej i bezpiecznej aplikacji, dostępnej na stronie internetowej: https://spisrolny.gov.pl/. Samospis internetowy jest najwygodniejszą formą wypełnienia obowiązku spisowego. Pozwala na dostęp do formularza spisowego w dowolnie wybranym momencie, tj. o dowolnej godzinie, zarówno rano jak i wieczorem, a w przypadku niedokończenia wypełniania ankiety można się wylogować i w ciągu kilku dni zalogować ponownie by zakończyć jej wypełnianie. Poza tym użytkownik gospodarstwa rolnego (rolnik) może przekazać informacje o swoim gospodarstwie wykorzystując w tym celu dowolne urządzenie, czyli smartfon, tablet, laptop lub też komputer stacjonarny. Przez Internet można się spisać od 1 września do 30 listopada 2020 r. Rolnicy, którzy nie poosiadają dostępu do Internetu lub mają trudności z wypełnieniem formularza mogą skorzystać również z metody  samospisu przez telefon, dzwoniąc na infolinię spisową (tel. 22 279 99 99).
 
Z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie spiszą się samodzielnie skontaktują się
rachmistrzowie spisowi:
  • telefonicznie - w celu przeprowadzenia spisu w wywiadzie telefonicznym,
  • bezpośrednio – w celu przeprowadzenia spisu w wywiadzie bezpośrednim (w razie konieczności).
 
Do użytkowników gospodarstw rolnych został wysłany list od Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, który zawiera najważniejsze informacje i instrukcje związane z organizacją spisu,
w tym numer gospodarstwa niezbędny podczas logowania do aplikacji spisowej.
W spisie będziemy pytać o dane według stanu na dzień 1 czerwca br., lub za okres 12 miesięcy liczony od 2 czerwca 2019 r. do 1 czerwca 2020 r. włącznie. Formularz spisowy zawiera 11 działów. Jednak nie wszystkie pytania, czy nawet całe działy będą dotyczyć konkretnego gospodarstwa rolnego. Pytania dotyczą użytkowania gruntów, powierzchni zasiewów, zwierząt gospodarskich, nawożenia, ochrony roślin, budynków gospodarskich, ciągników, maszyn i urządzeń rolniczych, działalności gospodarczej, struktury dochodów gospodarstwa domowego z użytkownikiem gospodarstwa indywidualnego (nie będziemy pytali o wielkość dochodów tylko o strukturę), aktywności ekonomicznej oraz chowu i hodowli ryb.
Dane zbierane w spisie są bezpieczne. Osoby wykonujące prace spisowe są obowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Przed przystąpieniem do pracy są pouczani o istocie tajemnicy statystycznej i sankcjach za jej niedotrzymanie.
Więcej na stronie: spisrolny.gov.pl.