Ogród sensoryczny robi wspaniałe wrażenie. Jest dowodem troski o podopiecznych, także troski o dzieci ukraińskie, które zostały otoczone w Kraśniku opieką. Jestem pod wrażeniem tej formy terapii na świeżym powietrzu, opierającej się na pozytywnym wykorzystaniu wzmocnienia percepcyjnego, które u dzieci przynosi bardzo dobre rezultaty.
To dodatkowy element terapii ogólnorozwojowej, dzięki czemu podopieczni mogą korzystać z szerokiej palety wsparcia terapeutycznego. Pomoc psychologiczna jest bardzo ważna, a ogród sensoryczny z pewnością będzie stanowił dodatkową pomoc.
Ogród podzielony jest na kilka stref zmysłów, angażując percepcję na wielu poziomach. Dla dzieci przygotowano m.in. strefę dźwiękową z instrumentami oraz szumem kaskady wodnej, przestrzeń hortiterapii z grządkami do samodzielnej uprawy, ścieżkę sensoryczną z różnymi rodzajami nawierzchni czy park linowy. Wszystko to, przy odpowiednim wykorzystaniu elementów terapii, będzie uspokajać oraz wspierać długą i niełatwą drogę w pracy z traumami i trudnymi doświadczeniami. Jest to także doskonała forma integracji.
Fotorelacja z wydarzenia: https://www.facebook.com/wojciech.wilk.strona