Kategoria (dotknij aby wybrać)
Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Wyniki głosowania

Print

Mieszkańcy Kraśnika zaangażowali się w przygotowanie projektów oraz głosowanie do Budżetu Obywatelskiego.

Udział w głosowaniu wzięły 1722 osoby oddając 2698 głosów.  Zrealizowanych zostanie 6 projektów, które otrzymały najwyższą ilość głosów w poszczególnych okręgach.

- Zainteresowanie Budżetem Obywatelskim w tym roku było duże. Zgłoszono 60 wniosków, z czego 42 przeszły pozytywnie weryfikację pod względem formalnym i techniczno-finansowym – mówi burmistrz Mirosław Włodarczyk.

Mieszkańcy, którzy zgłaszali projekty zaangażowali się w ich promocję. Były tworzone plakaty i ulotki zachęcające do głosowania na dany projekt.

- To pokazuje, że oddolne, obywatelskie inicjatywy są dla kraśniczan ważne. Dlatego dziękuję za każdy głos oddany na projekty. Te, które nie będą realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego będą ważną wskazówką dla urzędników przy ustalaniu  listy inwestycji i remontów.

Najwięcej głosów zebrał projekt budowy siłowni plenerowych na osiedlu „Metalowców” i „Młodych”, który zdobył w Dzielnicy II  poparcie prawie 500 osób. Z kolei w Dzielnicy I mieszkańcy wybrali przeniesienie i przebudowę altanki śmietnikowej przy ul. Popiełuszki 3. W Dzielnicy III zrealizowane zostaną dwa projekty. Najwięcej głosów zebrał projekt Miejskiej OSP na doposażenie jej w sprzęt ratowniczy i szkoleniowy. Ze względu na to, że jego wartość wynosi 20 tys. zł i nie wyczerpuje puli środków przyznanej dla tej  dzielnicy, zrealizowany może być kolejny projekt, którego wartość nie przekracza 30 tys. zł. Jest to siłownia plenerowa na osiedlu Piaski. W dzielnicy IV najwięcej głosujących wsparło zakup szafek szkolnych dla ZPO 2. W dzielnicy V zrealizowany zostanie jedyny zgłoszony projekt – modernizacja chodnika przy ul. Kolejowej.

Projekty zostaną wprowadzone do budżetu miasta podczas sesji Rady Miasta w lutym.

Burmistrz zapowiada kontynuację  inicjatywy Budżetu Obywatelskiego w kolejnych latach. Nie wyklucza też zwiększenia puli środków do rozdysponowania na projekty zgłaszane przez mieszkańców.

- Zgłaszane pomysły dotyczyły najbliższego otoczenia w każdej dzielnicy, często małych remontów, które jednak decydują o komforcie życia – podsumowuje burmistrz. – Projekty były przemyślane i dobrze przygotowane. Dlatego warto byłoby przeznaczyć  do dyspozycji mieszkańców większą kwotę.

 

Protokół końcowy z głosowania w Budżecie Obywatelskim