Aktualności Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast

Print


 W ramach Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast, w dniu 20 grudnia 2024 roku, zostało wydane Zarządzenie Burmistrza Miasta Kraśnik w sprawie powołania Zespołu ds. przygotowania i realizacji Projektu. Zespół ten będzie odpowiedzialny za koordynację działań związanych z wdrożeniem przedsięwzięcia, którego celem jest rozwój i modernizacja miasta Kraśnik.

Kierownikiem Projektu została mianowana Zastępca Burmistrza Miasta Kraśnik, Pani Agnieszka Szymula.                      Pani Agnieszka Szymula będzie odpowiedzialna za nadzór nad przebiegiem realizacji Projektu oraz za skuteczne zarządzanie wszystkimi etapami przedsięwzięcia, które mają na celu poprawę jakości życia mieszkańców Kraśnika.

Zarządzenie to stanowi formalny krok w procesie przygotowań do realizacji Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast, który ma na celu współpracę miast w Polsce i Szwajcarii oraz przyczyni się do rozwoju infrastruktury  i podniesienia standardu życia.


 Zapraszamy do zapoznania się z wynikami przeprowadzonych badań ankietowych w ramach Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast:
Ankieta mieszkańca Kraśnika
Badania młodzieży
Ankieta dotycząca bezpieczeństwa
Badanie ankietowe: Przedsiębiorczość
Analiza ankiety dla rodziców
             


 W związku z zakończeniem badań ankietowych obecnie trwa szczegółowa analiza zebranych danych.
Celem tej analizy jest zidentyfikowanie kluczowych obszarów wymagających interwencji oraz opracowanie konkretnych działań, które będą odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. Wyniki ankiet dostarczą cennych informacji, które posłużą do planowania inicjatyw mających na celu poprawę warunków życia w mieście.

Zespół odpowiedzialny za analizę pracuje intensywnie nad tym, aby jak najszybciej przedstawić wnioski i rekomendacje, które umożliwią podjęcie efektywnych działań.
 

 27 października zakończyły się badania ankietowe przeprowadzone wśród mieszkańców Kraśnika, które dotyczyły kluczowych aspektów życia w mieście, takich jak bezpieczeństwo, edukacja, przedsiębiorczość oraz jakość życia.

Otrzymaliśmy łącznie 2867 ankiet, co pozwoli nam na uzyskanie rzetelnych danych do dalszej analizy. Zebrane informacje posłużą do identyfikacji potrzeb społeczności lokalnej oraz do formułowania działań, które mają na celu poprawę warunków życia i rozwój miasta.
Wyniki ankiet zostaną poddane szczegółowej analizie i opublikowane w nadchodzących tygodniach.


7 października rozpoczęta została diagnoza miasta w obszarze bezpieczeństwa oraz przedsiębiorczości. Kwestionariusze ankiet dostępne są pod linkami:

ANKIETA - BEZPIECZEŃSTWO

ANKIETA - PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ


Rozpoczęło się badanie planów edukacyjnych i zawodowych młodzieży. We współpracy z kraśnickimi szkołami ponadpodstawowymi oraz Starostwem Powiatowym w Kraśniku przeprowadzane jest badanie wśród uczniów ostatnich klas. Będziemy pytać młodych ludzi o plany edukacyjne i zawodowe, postrzeganie szkoły i miasta. Badanie potrwa do końca września br.

 Rodzice i opiekunowie prawni dzieci uczęszczających do kraśnickich przedszkoli i szkół podstawowych, a także pracownicy placówek oświatowych uczestniczą w badaniu ankietowym dotyczącym edukacji i sytuacji oświatowej w Kraśniku. Kwestionariusze ankiet są przekazywane rodzicom i opiekunom prawnym na pierwszych zebraniach w szkole.

 Od 6 sierpnia Mieszkańcy Kraśnika mogą za pośrednictwem ankiety wyrazić swoją opinię i oczekiwania dotyczące bieżącej i oczekiwanej sytuacji społeczno-gospodarczej naszego miasta. Ankieta dostępna jest na stronie miasta pod linkiem: ANKIETA DLA MIESZKAŃCÓW
Pracownicy Urzędu Miasta prowadzą również badania w terenie, podczas lokalnych wydarzeń w mieście.

  
Ankiety dla mieszkańców będą dostępne do 10 października br.

 Miasto Kraśnik przystąpiło do prac nad projektem w ramach Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast. 
Więcej o programie w linku poniżej: