Tak jak obiekty przy ulicy Żwirki i Wigury w dzielnicy fabrycznej, również stadion przy ulicy Oboźnej w dzielnicy lubelskiej jest miejscem, gdzie swoje sportowe pasje, przede wszystkim piłkarskie, rozwijać mogą kraśniczanie. W 2020 roku, dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki, znacznie poprawiła się funkcjonalność tego obiektu. Wybudowane zostało nowe zaplecze sanitarno-szatniowe oraz magazynowe.
- Budynki na stadionie przy ul. Oboźnej od wielu lat nie były remontowane i na tle innych odnowionych obiektów sportowych w naszym mieście wypadały niekorzystnie. Teraz trenujący i grający tu zawodnicy, na co dzień piłkarze kraśnickiej Tęczy, ale przy okazji różnych wydarzeń także przedstawiciele innych klubów, do użytku dostaną wygodne szatnie i sanitariaty, a trenerzy i działacze niezbędne zaplecze magazynowe. Mam nadzieję, że będzie to dodatkowa zachęta dla naszych mieszkańców do uprawiania sportu – podkreśla burmistrz Wojciech Wilk.
Realizacja inwestycji nieco się przeciągnęła, ale prace już dobiegły końca i obiekt pod koniec 2020 roku został oddany do użytku. W ich ramach dokonano rozbiórki starych budynków szatni oraz budynku magazynowego, a w ich miejsce powstał nowy ,estetyczny i funkcjonalny budynek szatniowy z zapleczem sanitarnym oraz budynek magazynowy.
Nowy obiekt został podzielony na niezależne segmenty z osobnymi wejściami od strony boiska, dzięki czemu podczas meczów każda z drużyn będzie miała swobodny dostęp do szatni. Przy każdym z segmentów są toalety i natryski. Jedna z toalet przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Dzięki oddzielnemu wejściu do toalet od strony targowiska, dostęp do niej będą mieli też sprzedający tam i ich klienci.
Na budynku szatni wyróżnionych zostało kilka pól imitujących barwy klubowe LKS Tęczy Kraśnik, która na co dzień będzie z niego korzystać.
W ramach projektu, oprócz budowy nowego budynku, zmodernizowano chodniki, drogi i parking, wybudowano oświetlenie, ustawiono stojaki dla rowerów oraz wymieniono ogrodzenie. Przy boisku pojawiły się piłkochwyty oraz nowe wiaty dla zawodników.
Całkowity koszt realizacji inwestycji to 2 mln 787 tys. 190,56 zł brutto, z czego dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki wyniosło 1 mln 005 tys. 700 zł.